ReHu

Jak odříznout v domácích podmínkách horní část láhve? Hrany bych obrousila

na brusce, co se používá při broušení skla při technice Tiffany. Jde mi o to, že složení skla použitého na láhve je jiné, než při Tiffdany. Asi bude tvrdší. Díky.

Nejlepší odpověď
Hlada

Okolo lahve se omotá provázek namočený v lihu. Ten se zapálí. Po dohoření se láhev svisle ponoří do vody. V místě zahřátí se oddělí.

Další odpovědi
Drap

Kdysi jsem někde četl, že to jde udělat za pomocí trafa a odporového drátu. V místě kde chceme oddělit, omotáme odporová drát a pustáme do něho proud. Ovšem jak velký proud už ani netuším.
Naqpadlo ně, že by to taky mohlo jít odříznout flexou nějakým diamantovým kotoučkem. Asi by se to muselo chladit vodou.

Sůwa

Viz >hlada< jen doplním, že se používá i petrolej.

Martina S.

Ve škole jsme kdysi odřezávaly hrdlo lahve omotaným provázkem nebo nití a nějakou dobu jsme tahali za provázek na jednu a na druhou stranu a pak jsme dali lahev pod studenou vodu a hrdlo upadlo. Třením se to v místě zlomení zahřálo a pak už stačila jen studená voda.