E87

Jak odpovědět na žalobu o ukončení výživného?

Dobrý den, potřebuji pomoct s odpovědí na žalobu, který mi přišla od mého otce. Nedávno jsem ukončila VŠ, otce jsem informovala o této skutečnosti písemně s tím, že již není důvod zasílat mi výživné, které mu bylo strháváno z platu exekučně. Poté my přišla žaloba z jeho strany o ukončení výživného, já s tím souhlasím, jen nevím, jak na tento dopis odpovědět aby to mělo formální váhu. Poradí mi někdo? děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
da ny

Od VŠ bych zde takový dotaz ani nečekala… :(
Není to žaloba v pravém slova smyslu.
Otec na základě Vašeho písemného sdělení musí požádat soud o ukončení vyživovací povinnosti vůči Vám.
Informací je plný internet:
„Jestliže byla vyživovací povinnost určena soudem, měl by soud rozhodnout o jejím ukončení. Správně by tedy otec neměl sám od sebe přestat platit výživné, ale měl by podat k soudu návrh na ukončení vyživovací povinnosti. “

Pokud Vám přišlo zatím jen vyrozumění, přijde pravděpodobně i pozvánka k projednání s Vámi. Nebo se sama poptejte u soudu na detaily.

Další odpovědi
arygnoc

vám neprišla žaloba. (ak som dobre pochopil, kópiu návrhu vám poslal otec)

prišla vám kópia podaného návthu na súd o ukončenie vyživovacej povinnosti.

je iba dobrou vôľou otca, že vám tú kópiu poslal (urobí to pravdepodobne i súd, ktorý o návrhu bude rozhodovať). pomerne nešťastné je, že vám k tomu nenapísal, že pre vás má táto kópia iba informačný charakter.

nie je vaša povinnosť sa k návrhu vyjadrovať, ak to bude potrebné, vyzve vás k tomu súd.

teda – nereagujte, nemusíte reagovať.

ak vám prišla kópia návrhu zo súdu (lebo z vašej formulácie dotazu nie je jasné, kto vám tú kópiu vlastne poslal) a nič viac, tiež sa nemusíte vyjadrovať.

ak bola pripojená i výzva k vášmu vyjadreniu, stačí, keď napíšete kedy ste ukončila štúdium.

vzorov na korešpondenciu so súdom je na internete dosť (treba dodržiavať formálnosti – t. j. presne vaše meno, bydlisko, dátum narodenia, číslo konania a vec [vyjadrenie/vys­vetlenie/oznam skutočnosti/…]).

;-Q

ivzez

Nedokážete-li si jako absolvetka VŠ (docela by mne zajímalo, které)
sama poradit, obraťte se na některou občanskou poradnu ve svém
okolí nebo na místně příslušný OSPOD (podle místa trvalého pobytu).
OSPOD i/nebo poradna Vám pomohou zdarma.

Pepa25

Nijak. Pokud od vás soud chce vyjádření, tak vás vyzve. Bez výzvy soudu bych se k jakémukoliv podání vyjadřoval pouze pokud s ním nesouhlasím.

E87

no tak pěkně děkuji za rady, evidentně cílem tady není pomoct, ale urážet.

E87

Já vím, že to není žaloba, to jsem pochopila. Nikdy jsem nic takového neřešila, takže nevím, jaké náležitosti to vyjádření musí obsahovat. To mě zajímá. I přesto že mám vysokou nevím, co musí toto vyjádření obsahovat, zastřelte mě za to.

ivzez

Nepřehánějte, nikdo Vás přece nestřílí.
Jen se někteří (podle mne oprávněně)
pozastavují nad tím, že si absolvent VŠ
nedokáže najít potřebné informace sám.