Pavlina.K

Jak odpovědět na otázky týkající se Máje?

  1. Napište jednou větou obsah ukázky.
  2. K čemu básník v ukázce přirovnává dětství?
  3. Jaký význam má kupení metafor ztraceného času?
  4. Vyznačte metrum.

Prosím o pomoc, strávila jsem nad tím opravdu hodně času, ale já to v té básničce prostě nevyčtu, básničky jsou pro mě opravdu oříškem.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste napsat, jak veršům rozumíte, můžeme upřesnit. Když někdo rozebere báseň za vás, tak je to pro vás medvědí služba, nikoliv pomoc.

Uvědomte si, že budete podobný text rozebírat u státní maturity, odpovídat na podobné otázky, tam vám nikdo nepomůže.

Určitě budete v hodině CJL rozebírat báseň společně. Přečtěte si text pomalu a pozorně a zamyslete se.

Další odpovědi
ivzez

Pavlíno, takhle to tu nefunguje.

I když Vám rozumím (zrovna Máj jsem „nemusela“
po celé gymnázium), musíte začít sama.

Zkontrolujeme Vám to.

Pavlina.K

Jenže já tomu vážně nerozumím to je ten problém. Ani bych nepoznala, že tam Mácha píše o dětství, kdyby to nebylo napsané přímo v otázce…

bolak

Já s tebou soucítím, tohle já taky nikdy nechápal, a to si nemyslím, že bych byl nějak zvlášt blbej, ale pamatuju když češtinářka přečetla nějakou báseň, a pak řekla že tohle znamená tohle, a tohle znamená zase tohle, byl jsem jak v jiříkově vidění. Ríkal jsem si jak na to asi přišla? Nevymejší si to? Jestli k těm dílům nevycházela i nějaká legenda, vysvětlivky nebo podrobný tutoriál, tak je mi to záhadou..

Pavlina.K

Naprosto přesně :D aspoň v tom nejsem sama tedy