Avatar uživatele
Pavlina.K

Jak odpovědět na otázky týkající se Máje?

  1. Napište jednou větou obsah ukázky.
  2. K čemu básník v ukázce přirovnává dětství?
  3. Jaký význam má kupení metafor ztraceného času?
  4. Vyznačte metrum.

Prosím o pomoc, strávila jsem nad tím opravdu hodně času, ale já to v té básničce prostě nevyčtu, básničky jsou pro mě opravdu oříškem.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 2657 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zkuste napsat, jak veršům rozumíte, můžeme upřesnit. Když někdo rozebere báseň za vás, tak je to pro vás medvědí služba, nikoliv pomoc.

Uvědomte si, že budete podobný text rozebírat u státní maturity, odpovídat na podobné otázky, tam vám nikdo nepomůže.

Určitě budete v hodině CJL rozebírat báseň společně. Přečtěte si text pomalu a pozorně a zamyslete se.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Pavlíno, takhle to tu nefunguje.

I když Vám rozumím (zrovna Máj jsem „nemusela“
po celé gymnázium), musíte začít sama.

Zkontrolujeme Vám to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pavlina.K

Jenže já tomu vážně nerozumím to je ten problém. Ani bych nepoznala, že tam Mácha píše o dětství, kdyby to nebylo napsané přímo v otázce…

před 2657 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Já s tebou soucítím, tohle já taky nikdy nechápal, a to si nemyslím, že bych byl nějak zvlášt blbej, ale pamatuju když češtinářka přečetla nějakou báseň, a pak řekla že tohle znamená tohle, a tohle znamená zase tohle, byl jsem jak v jiříkově vidění. Ríkal jsem si jak na to asi přišla? Nevymejší si to? Jestli k těm dílům nevycházela i nějaká legenda, vysvětlivky nebo podrobný tutoriál, tak je mi to záhadou..

před 2657 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pavlina.K

Naprosto přesně :D aspoň v tom nejsem sama tedy

před 2657 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek