alenad

Jak odpovědět na otázku …

Jak odpovědět na otázku : jak někdo může věřit na něco co nexistuje , neb nikdo nedokázal že Bůh existuje , vždyt ho nikdo neviděl ?
Nejsem fanatik , ani v žádné sektě , ale tahle věta mě vždy zvedne ze židle .
Doplňuji:
Jak na otázku , chytře , třeba i vtipně odpovědět -
krom slavné věty z Ku.va hoši gutentag :)

Nejlepší odpověď
annas

Nejde sice o vtipnou odpověď, ale líbí se mně.

Malý princ ([Saint – Exupéry Antoine de] řekl:

„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné“.

Další odpovědi
anonym

Však vašu piču jsem také neviděl a věřím, že ju máte. (Bolek Polívka)
Doplňuji:
Tak jsou lidé kteří v boha nevěří a další v něho věří. Ale takových protikladných názorů se může setkat více. Sama v boha nevěřím a znám věřící lidi a vždycky se spolu dovedeme normálně bavit.

Damiana

http://www.you­tube.com/watch?v=Jmgdw-mjj_I&feature=y­outube_gdata_pla­yer

Doplňuji:
Já osobně myslím, že v té jadrnosti a lidské podstatě je vlastně všechno. Nemůžeš se dohadovat ani přesvědčovat někoho, kdo je věřící nebo dokonce náboženský fanatik. Stejně si povede svou. Je to o věčném hledání, poznávání člověka a o tom, co je v jeho životě důležité. Někdo se skrývá za Boha (a hodí na něj skoro všechno), jiný spoléhá sám na sebe. Tvá úvaha se blíží k agnosticimsu. Mrkni do odkazu. 🙂

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ag­nosticismus

iceT

A co odpověděl Polívka Chýlkové v Dědictví?Vašu … jsem taky neviděl,a věřím,že ju máte…

Že jsme něco neviděli,nezna­mená,že to neexistuje.
Ale je třeba věřit,že „něco“ existuje,jako malí jsme taky věřili na draky a princezny,duchy a strašidla,na Ježíška apod.
Víra v něco,ať je to cokoli,nám pomáhá .....

anonym

Já se pokládám za agnostičku,takže moje odpověď je nasnadě,ale kozukám,že Damiana dala odkaz,který jako by byl můj :D
Doplňuji:
oprava:koukám

anonym

Odpovím jinak. Taky nevěřil a existuje.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-jsou-pastaci

venkovan

"A kterého myslíte? "

meTTax

A právě tu slavnou větu mi ihned otázka připomněla :D