georgepm

jak odpojit ze síťové karty internet a zapojit router?

Nejlepší odpověď
cochee

  1. Odpojíš ethernet kabel ze síťovky.
  2. Tento kabel zapneš do zdířky routeru pro WAN stranu.
  3. Použiješ jiný, nejspíš krátký, ethernetový kabel a propojíš jím síťovku s jednou z LAN zdířek routeru. Router samozřejmě zapneš.
  4. Z návodu nebo ze štítku na spodní straně routeru zjistíš implicitní IP adresu LAN rozhraní routeru a přístupové jméno a heslo pro nastavovací rozhraní.
  5. V PC najdeš nastavení té síťovky a poznačíš si její adresu, případně, že se nachází v režimu DHCP.
  6. Toto nastavení přepíšeš tou adresou pro router, přičemž k poslednímu číslu IP adresy přidáš jedna – například adresa routeru bude 192.168.0.1, takže do nastavení karty zapíšeš 192.168.0.2
  7. Otevřeš internetový prohlížeč a do adresního řádku (NE do pole pro vyhledávání na adrese seznam.cz!) napíšeš http://192.168.0.1 a odešleš (adresu samozřejmě zapíšeš tu svoji zjištěnou, ne můj příklad)
  8. Otevře se webové rozhraní pro správu (management) routeru. Zadáš zjištěné jméno a heslo.
  9. Pokračuješ v nastavování routeru, nejlépe pomocí průvodce rychlým nastavením. Do nastavení WAN musíš bezpodminečně zapsat údaje, které se předtím nacházely v nastavení síťovky v PC – viz bod 5. Jinak „internet“ fungovat nebude. Ještě zvaž, nebude-li nutno změnit ono přihlašovací jméno a heslo na router, podle toho, jestli se v něm může hrabat někdo další, nebo ne.

Další odpovědi
gecco

K tomu, co píše Cochee (a po přečtení všech tvých otázek na toto téma) dodám:

  • pokud vůbec nevíš, co máš dělat, pozvi si na zkonfigurování routeru (etc) někoho zkušenějšího
  • pokus se vyjadřovat tak, aby tomu i ostatní rozuměli (např. já nevím, co znamená „odpojit internet“ – je to káblík mezi LAN kartou a modemem??)
  • podle typu routeru si na webu najdi manuály a ty si přečti (zejména pokud jde o podrobnosti ´továrního nastavení´ – IP, jméno a heslo – a případné další podmínky pro administraci)
  • a hlavně NEZAKLÁDEJ nové a nové otázky (v tom aby se prase vyznalo) – použij Doplnění a Diskusi k původní otázce (případně, pokud je to otázka stará několik hodin, použij VP k upozornění odpovídajících na tvůj nový diskusní příspěvek)

😉