paul1

Jak odnaučit psa aby při procházce nedorážel na jiné psy?

Doplňuji:
Pro vysvětlení uvádím, že psa máme cca 1 měsíc, je z útulku, kříženec
zlatého retrívra, má asi 2 roky. Bydlíme na vesnici, cvičák bohužel nemáme. Děkuji za rady.P.

Nejlepší odpověď
anonym

Nepíšeš, zda pes doráží „ve zlém“(chce se poprat) nebo „v dobrém“ (chce si hrát)
a zda se to děje pouze když je na vodítku či na volno nebo vždy ?
Důležitá je také, okolnost, jakého je pes věku , pohlaví a plemene . Chová se tak
ve známém prostředí nebo se to týká při setkání s každým psem a se psem stejného či opačného pohlaví?
Takže nelze poradit nic jiného, než dojít na nejbližší cvičák a tam chování psa
pod odborným vedením cvičitele napravit. V každém případě se jedná
o zanedbanou socializaci a výchovu psa.

Doplňuji:
Socializace štěněte je období 7–12 týdnů věku, následuje výchova a případně výcvik.

Další odpovědi
anonym

Této části výcviku/výchovy se říká socializace (seznamování s ´okolím´ a navykání na ně s ovlivňováním/smě­řováním reakcí psa). Lze o něm nalézt leccos na netu – ale minimálně pro záčátek doporučuju navštěvovat cvičák a výcvik provádět pod vedením zkušeného cvičitele psů.

Doplňuji:
Ad Doplnění: Tak, že tomu psovi nevhodné chování nedovolíš – v prvé řadě se musíš naučit se psem komunikovat.
Proto jsem ti doporučoval cvičák – tak by ses cvičil ty i tvůj pes.
No – pokud jej v dosahu nemáš, najdi si někoho zkušeného v okolí – důležitý je zkušený cvičitel – dokud ti pes neporozumí (a česky neumí!), těžko jej něco naučíš.

beer

Příčin může být celá řada, od nejistoty, strachu, až třeba po to, že je např. na vodítku.. Těmto příčinám je potřeba nejdříve porozumět a teprve pak je možné cokoliv řešit.
Vet.praxe
Zkusil bych nějakou specializovanou poradnu, například http://www.psycho­log-psu.com/porad­na/viewforum.php?f=64
Doplňuji:
P.S.: Pokud zvířeti člověk nerozumí, jen těžko ho může dobře a správně vychovat !

Drap

Důsledností a výchovou. Je to důsledek zanedbané výchovy a socializace ve štěněčím věku.

anonym

Důslednou výchovou. Neexistuje nevychovaný pes, ale pouze nezodpovědný majitel.
Může to být dlouhodobá záležitost, ale zkus to vydržet. Výsledek se ti každopádně vyplatí.

pusinka50

Mít ho na vodítku. Trhnout vodítkem a přiblížit si k sobě psa, když dělá něco, co nechceš. Případně pár plácnout přes zadek, když to přežene. A říct mu přitom zvýšeným hlasem „to nesmíš“. Musíš reagovat pokaždé stejně, když pes provede něco, s čím nesouhlasíš. Musíš být nekompromisní, pes musí poslouchat svého pána a cítit jeho autoritu a ne dělat, co se mu zamane

Reezo

Vychovat toho psa?

anonym

Pokud máte psa tak krátkou dobu, je dvouletý a máte ho z útulku, nevíte asi nic o jeho historii ani zda byl vůbec nějak vychováván. Napadání jiných psů může být důvod, proč byl pes „odložen“ do útulku nebo to může být pozůstatek jeho pobytu tam.
Pes potřebuje upravit sociální vztahy se psy. Tohle sami na louce nenacvičíte. Budete potřebovat společnost jiných cizích psů. Skutečně bych radila dojet
se psem na nejbližší cvičák.
Náprava by nemusela být moc zdlouhavá, pokud se psovi bude věnovat odborník, třeba se podaří závadové chování psa odstranit již za několik návštěv.
Můžete také zkusit domluvit se s nějakým majitelem (majiteli) hodných vychovaných psů, sejít se někde na neutrálním , (pro všechny zúčastněné) cizím prostředí a zkuste tam psy „seznámit“.
Doporučuji někoho zkušenějšího , prostě někoho kdo rozpozná z mimiky psů a jejich chování zda se „netváří“ dominantně, výhružně atd. aby vše neskončilo hromadnou rvačkou!
Někteří psi se chovají dominantně právě jen na vodítku, takže někdy je lepší psy pustit
prostě z vodítka a nechat je seznámit a vyblbnout. Psi si sami mezi sebou určí postavení, nehodí se psi s výrazným dominantním chováním a psi nevychovaní.
Doporučuji náhubky ( alespoň pro začátek)!
Zkuste se ještě poradit s pejskaři tady:
http://www.ifau­na.cz/psi/nemod­forum/r/

anonym

Na to nepotřebuješ cvičák, stačí někde na louce základní povely, sedni, zůstaň, k noze apod. Nepotřebuješ kladinu, bariéru aj. Není to pes policajt, záchranář, ačkoliv bys jej mohl takto vycvičit. Ti psi to zvládají.