paul1

Jak odnaučit psa okusovat rostliny?

Dobrý den, máme psa (2 roční fenku), takový roztomilý plyšáček, která má ale jeden zlozvyk a to že okusuje rostliny,
hlavně, když zůstane na dvoře sama. My jsme na zahradě za plotem s brankou, vidí na nás, ale většinou začne okusovat rostliny podél plotu.
Máme tam maliny, už jich zlikvidovala cca 1/5. A již začala okusovat i tenké výrůstky aronie, kterou máme na dvoře.
Okřikování nepomáhá. Děkuji za radu jak ji to odnaučit. P.

Nejlepší odpověď
Drap

es nemá dostatek jiné zábavy, má mnoho energie, nudí se. Vidí rodinu a chce být s ní, ne za plotem. Více se mu věnovat, prodloužit dobu a náročnost venčení mimo váš pozemek. Najít mu vhodné hračky. Začít důsledně cvičit povel fuj /nesmíš/.

Další odpovědi
dr.luha

Stačí dát odvar nebo výluh z pálivé papriky nebo čili papriček do malého ručního postřikovače a rostliny tímto prostředkem ošetřit. Po získané zkušenosti už dá pokoj rostlinám i bez postřiku.