Zuzana25

Jak odnaučit pejska doma značkovat?

Dobrý den,
máme doma pejska čivaváka budou mu tři roky a pořád doma značkuje ale pouze v noci když všichni spíme. Poslední dobou je to horší protože začal značkovat i sedačku. Nemáte někdo s tímto zkušenosti? Děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Z kastrace máme strach pejsek nemá ani dvě kila…

Nejlepší odpověď
briketka10

kupte si tento odpuzovač a budete mít klid :
Odpuzovač psů ve spreji interiér Beaphar Stop it
http://www.su­perzoo.cz/odpu­zovac-psu-interier-ve-spreji-beaphar-stop-it-100ml/
Doplňuji:
příčinou může být i nevhodná strava či
potíže s ledvinami navštivte veterináře
ten pejska vyšetří udělá odběry krve apod.
možná navrhne i dietní granulky.

Další odpovědi
LysoňXXX

3 roky? To už je pozdě.. Zanedbaná péče v útlém věku. Možná přísnější ruku (ne fyzicky) okřiknout ho, venčit víckrát denně i před spaním.

Emefej

Bohužel, u některých pejsků je jediným řešením kastrace.

zzzlatokopka

Je několik moožností, škoda, že jste to tak dloho tolerovala. Můžete ho na noc umístit do nějaké přepravky, bedny atd. z které se sám nedostatne. Pelíšek ji nejspíš nepočůrá:-)

Tři roky je fakt hodně dlouho tolerováno a na převýchovu je to nejspíš pozdě:-((( Možná poradí veterinář, nemá pejsek nějaký nález?

Než začnete nějak trestat, nechte ho vyšetřit, ve spánku se svaly uvolní a je možné, že když se v noci prbudí, tak to prostě do rána nevydrží. Určete mu doma místečko, noviny nebo tak něco, na které může kdykoliv:-)

Pokud by to nepomohlo, umístila bych ho na noc do té bedny, určitě bych si byt značkovat nenenchala.

Kostka0

Kdykoliv se někde vyznačkuje tak to umyj čistícími prostředky aby to pejsek tolik necítil a neznačkoval znovu. Tady doporučuji se poradit s odborníky na kynologii. A jestli ho náhodou chytneš při činu tak mu jen řekni rázné NESMÍŠ! napomenutí by mělo stačit, ale jestli ho při činu nechytneš nech to plavat.

Zuzana25

Vždy ho okřikneme a ukážeme to místo, ví že to udělal sklopí uši a odejde ale stejně to znovu udělá. Venčíme 4× denně.