Kiti

Jak odnaučit dospělého psa kousat gauč?

Nikdy to nedělala a teď dvakrát za sebou, nutno dodat že není doma sama, jeno výjimečně a navíc má kdykoliv přístup k babičce o patro výš, ale ona si radši zůstane sama a roztrhá povlečení nebo rozkouše gauč a podobně.
Doplňuji:
Ontola – s tím naprosto souhlasím a taky bych rozhodně svoje psy nebila a už vůbec ne kopala.
Chtěla bych ještě dodat, že jako malá to nedělala. V podstatě se u nás neděje nic zvláštního, co by jí k tomu mělo přivést. Dneska roztrhala polštář z gauče, i když jsme byli na zahradě, kam má prakticky pořád volný přístup. Nerada bych přistoupila k tomu, že jí budu zavírat, kdykoliv na chvíli všichni odejdeme.

Nejlepší odpověď
anonym

Jsem poněkud znechucena diskuzními příspěvky. Závadové chování psů
se neodstraňuje fyzickými tresty! Nedostatečná nebo špatná výchova či výcvik není vina psa, ale vždy jeho majitele.
Mám téměř padesátiletou praxi s chovem psů, fyzicky trestat jsem je nikdy nemusela. Několik desetiletí chovám psy, kteří mají hmotnost vyšší než já
a typickou dominantní povahu a přesto u nich mám dostatečnou autoritu a respekt.
Člověk, který musí svého psa kopat aby ho přinutil poslechnout nějaký povel, takovému „člověku“ nepatří nic živého do rukou! Jedná se o psychicky nevyrovnaného člověka, který by se měl léčit a ne si svoje mindráky a nervové výkyvy vybíjet na zvířatech.

Další odpovědi
Natyska

Souhlasím s ontolou. Pes by neměl mít fyzické tresty. Pes má vědět od štěněte co smí a co ne.A ve stáři si to už neodvykne.

Mc Merkurion

…šetři na novej,dá to víc práce,ale míň nervů,jinak jí tam dej,když jdeš pryč nějaký starý povlečení=hadry,ať má co dělat,starýho psa novejm kouskům nenaučíš,pes musí něco trhat,co by jinak z toho života měl…

Kiti

krftwrk:
o tyhle názory vážně nestojim, tenhle způsob bych použila jedině na lidi, jako jsi ty

jpau

Nevim, mě to třeba pobavilo 🙂 . Jinak podle mě se ten kopanec dá i na větší plemena, dost záleží na botech, úhlu a tak 😁. Teď chvíli vážně, naprosto korektně se to řeší tak, že počkáš až si pejsek bude připadat nestřežený a začne hlodat (chce to ho chytit přímo při činu) no a pak mu normálně uštědříš shut např. novinama, dlaní – záleží na velikosti pejska a síle majitele. Smyslem není ho zranit ale důrazně ho upozornit že todle ne. Není to nic špatného nebo nenormálního – pokud by v přírodě dělal něco, co se nebude líbit jeho vedoucímu smečky, tak ho taky pokouše.

Kiti

Ale já neříkám, občas na ně človek musí bejt přísnej, nikdy sem svý psy nebila a všichni byli vcelku dobře vychovaný. Tahle potvora se nám nějak vymyká, je docela těžký ji přistihnout, protože třeba dva měsíce nic a pak se rozhodne, že něco sežere.

Mně to moc vtipný nepřišlo a člověk s nickem krftwrk, má patologickou potřebu všechny urážet.
Mimo to se upřímně těšim, až budou za týrání zvířat pořádný tresty a až konečně stát něco udělá s množírnama, nejen, psů. Osobně bych zavedla Chamurapiho zákoník.

jpau

Chodil jsem s pejskem na cvičák a když jsem viděl, co s nima ta lektorka (ano žena) prováděla když neposlouchali (jednou přivolejte, nepřijde, škubněte za stopovací vodítko, když nám to předváděla, tak pejsek letěl vzduchem asi 2 m, nakonec ale poslouchal)… Problém je v tom, že pejsci nemají nějak z podstaty věci tendneci tě neposlechnout, jenom ti prostě nerozumí a tvrdá ruka je něco, co snadno pochopí (pokud se použije ve správný okamžik). Majitelé co svým psům domlouvají jako dětem obvykle nepochodí 🙂. Jinak pokud to dělá nepravidelně tak je to Tvůj boj, prostě musíš dávat bacha a využít příležitost až se naskytne. Prevence by mohla být dostatečně velká kousací kost nebo něco podobného, myslím si že to páchá z nudy. Popř. mu zkus koupit proutěný koš jako pelech (u vietnamců za pár stovek, jinde už je to dražšší), podle mě se přeorientuje a začne hlodat ten koš.