afro.minerva

Jak odnaučit dítě žmoulat si paleček?

Naší malé je 20 měsíců a bohužel si žmoulá paleček. Zkoušeli jsme učit dudlík, ale prostě ho pořád plivala a dokonce pak i zvracela. Zkoušeli jsme to i později, ale to ho většinou vyhodila z postýlky, kdy letěl přes celou místnost. Potom když jsem se k ní jenom přiblížila s dudlíkem v ruce, tak ječela jako siréna a schovávala obličej do matrace postýlky. Takže ho opravdu nechtěla.

No, ale poslední dobou začíná být ten její paleček takový divný. Nehtíček už je hodně slabý, často se zatrhává a dělají se jí i oděrky. Navíc se mi zdá trochu zploštělý. Asi nejvyšší čas začít to odnaučovat. Dobře ví, co znamená „Palec ven“. Většinou i poslechne, ale za okamžik je tam ten palec zase zpátky. Někdy z toho má dokonce i legraci, kdy se mi třeba schovává a má ho tam nacpaný o to zarputileji. Bez palečku v pusince neusne.

Zkoušela jsem jí dát na paleček trošku pepře. Ale z toho měla také jenom legraci, kdy se hyhňala a tím palečkem od pepře midlila v pusince. Zkoušela jsem to 2×. Vždy stejný výsledek. Takže tudy cesta nevede. Zkuším ještě citron, ale to bude asi v bledě modrém.

Neznáte nějakou fintu, jak dítě odnaučit tohoto zlozvyku? Ten palec už dostává opravdu notně zabrat. Dokonce mám dojem, že se jí trošku přední zoubky ohýbají dopředu.

Nejlepší odpověď
anonym

http://trisha­mad.webnode.cz/new­s/jak-odnaucit-dite-dudlat-palecek/

Další odpovědi
FOG

Moji znami meli podobne starosti se synem,ktery si ale pro zmenu okusoval nehty.
Ale jiz byl starsi a tak kdyz jsem jim dovezl jako dekoraci „chnapku“ na horke nadobi,tak to uspesne pouzivali pro nej – neco jako „palcaky“.
Musel si to vzdy navlect,kdyz se divali treba na televizi a asi to pomohlo.
S tim cucanim nevim,pepr jste jiz zkouseli,mozna neco jeste vice palivejsiho,ale to podle stari ditete.

sejtanka

Já to malou odnaučila tím,že jsem jí prstík potřela fialkou a řekla,že jestli bude mít pusinku od ní,tak už se jí to nesmyje.Kupodivu to zabralo.