Jak odnaučit dítě nočnímu kojení?

Dobrý den, mám 15- měsíčního syna, který je stále kojen - denně a několikrát i v noci. Můj problém
spočívá v tom, že usne jedině při prsu a kolikrát se v noci vzbudí, tolikrát se dožaduje. Zkoušela jsem mu dávat
dudlík, mléko i kaši do láhve, ale vše odmítá, prostě touží po mamince :-) Poraďte mi, prosím, co s tím.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Dobrý den,
hned na začátku musím říct - tady, babo, raď! :-)
Obecně vzato, odstavení od prsa - ve vašem případě v noci - není nikterak jednoduché.
Každé dítko je individualita a každé proto kojení bere jinak. Některé děti se samy odstaví, a tak se to obejde bez jakýchkoliv problémů, jiné děti mateřské mléko vyžadují ještě po 2. roce života.
Pro pobavení uvádím příklad tříletého hošíka z mého okolí, který se na grilovačce krmil uzenou klobásou s hořčicí a pak své mamince vyhrnul triko, aby se napil :-)
Ale zpět k vašemu problému...zkuste svému synovi dávat přes den co nejvíce jídla a pití, aby v noci neměl hlad.
Co ale ovšem nesmím opomenout a je velmi důležité - jak sama uvádíte, dítko "prostě touží po mamince". V tom máte velikou pravdu - ono totiž velmi často noční kojení ani tak nesouvisí s hladem, jako spíš s potřebou lásky a bezpečí, která se mu u vás dostává. Je to velká psychická vazba.
Zkoušejte ho proto velmi pomalu učit, že prs hned nedostane, zkuste ho konejšit a prodlužovat intervaly mezi kojením.
Bude to možná chvíli náročné, ale jistě se to časem podaří!

Já přestala kojit ve věku 2,5 roku a měla jsem co dělat jí to odnaučit. Začala jsem chodit do práce a to mi také pomohlo, ale když jsem přišla, tak se mi hned malá sápala pod triko a bylo po snaze, prostě jsem nedokázala jí vzdorovat. A najednou to šlo říkala jsem jí, že mlíčko není. ona sice smutně koukala, ale přestala mi vyhrnovat triko. Tak ve snaze nepolevuj, pokud opravdu jsi rozhodnutá přestat(ne jako já).¨

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 395
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.