Baddy

jak odnaučím štěně 7 týdnů, aby útočilo na obličej??

normálně si hraje jako každé štěně,pak to přejde na silnější kousání,což ho odnaučuji důrazným povelem „nesmíš“.Někdy reaguje ale když k němu kleknu já nebo mé děti,nebo ho vezmeme do náručí tak kousne do obličeje a někdy i vrčí.Poradí někdo jak ho to odnaučit??je to amstaf.Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Sedmitýdenní štěně by ještě mělo být u své matky se sourozenci. Hodně vzorců chování, kterému se říká socializace štěně právě v tomto období naučí jeho matka a vzájemné hry se sourozenci.
To, že štěně v zápalu „boje“ vrčí, to je v pořádku, je to přirozený hlasový projev, není to žádná známka agrese ap.
To, že štěně „útočí“ na obličej není také nic nepřirozeného. Je to přirozené podřízené chování mláděte psovité šelmy k matce (šéfovi).
Ke štěněti si neklekejte a když se bude pokoušet kousnout vás do obličeje
při držení v náruči, tak ho okamžitě postavte na zem.
Jedná se pravděpodobně o nečistokrevné štěně (bez prokázaného původu
a zdravotních testů) protože čistokrevné štěně s rodokmenem (PP) by vám chovatel v tomto věku ještě nesměl předat. Takové jsou prostě chovatelské předpisy a dobře se ví proč. Vy prostě máte ještě úplné psí mimino, které nemělo už opustit matku a psí rodinu. Nejde o to, že štěně už samo přijímá potravu atd. jde právě o toto důležité období ( socializace) kdy se štěně rozvíjí.
Vaše štěně je jako každý teriér poměrně temperamentní, takže musíte být důslední v předvýchově. Štěně používá tlamu a zuby téměř jako člověk ruce, nemyslí to zle, ale musí se naučit, že na člověka zuby nesmí NIKDY používat.
Pokaždé, když se vás dotkne zuby nebo se vás pokusí kousnout, tak ho uchopte za horní čelist, přimáčkněte mu pysky k zubům a křikněte na něj „AU!“ Pokud si s ním budete hrát a štěně kousne vás místo hračky atd. udělejte totéž a okamžitě ukončete hru. Vy musíte určovat hranice co si štěně může dovolit a co ne,
vy určujete kdy si budete hrát, kdy se bude krmit atd.
Pravděpodobně nemáte s výchovou a výcvikem psů mnoho zkušeností a zrovna jste si vybrala imitaci (nečistokrevné) štěně plemene, které potřebuje důslednou výchovu a výcvik. Tito psi, když se podaří tak jsou skutečně vynikající, ale musíte se mu opravdu věnovat dokud je malý, což při výchově dětí bude časově velmi náročné, ale roste z něj silný pes, který by mohl být nebezpečný.

Další odpovědi
anonym

U těchto psů je to těžké,jsou to špatná plemena do rodin,musíš mu věnovat více času,než sama sobě,jinka je ten pes k ničemu!!!
musíš na něj hrubě,a pod pohrůžkou násílí,že toto nesmí,prostě na něj vztáhni ruku apokárej ho,aby si to pamatoval,ale raději doporučím psa,jiného charakteru,jsem odpůrce těchto plemen
zlatej voříšek,co má srdce pro páníčka
Jugar

mojitek

Jugare(odborníku),a jinak jsi OK?