Ondrej01

Jak odmítnout děti, se kterými nechci nikam chodit?

Pořád za mnou dolejzají už asi 10 dní děti, cca o 2 roky mladší, o 3 hlavy menší. Byl jsem s nimi 2× venku, necelá polovina z nich jsou romové, což je nejspíš ten důvod proč s nimi již nikam jít nechci. Jsou to opravdu doslova děti, nemají ani trochu „dospělosti“. Chodí sem každý den minimálně 2× a ještě 5 minut čekají před dveřmi. Chci je nějak slušně odmítnout, jenže oni se zase další den vrátí, někdy neotevřu dveře, někdy prostě řeknu že tu už někdo je nebo mám něco v plánu. Ale prostě 6 dní po sobě je odmítat je mi trapný. Problém je v tom že to jsou děti našich známých tak co mám krucinál dělat?! Já mám svoje kámoše nechci nějaký děcka co si myslí jaký jsou frajeři když mluví sprostě. Nejradši bych šel bydlet o město dál. Díky moc, já už vážně nevím.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Promysli si, jestli když jsou to děti známých, jim chceš občas věnovat chvíli času, abys nenadělal u známých zle. Jestli občas ano, tak bych si je nasmlouvala na nějaký termín. Řekla bych prostě, že teď budu mít delší dobu nějaké zástoje, budu potřebovat něco dělat, u čeho být nemůžou a že můžou zkusit přijít cca např. koncem měsíce.
Jestli s nimi nechceš chodit vůbec nikam, tak jim řekni po dobrým na rovinu „Hele kluci, nezlobte se na mě, neurazte se, já vás mám rád, ale jsem trochu víc dospělejší než vy a chci se kamarádit se stejně starýma klukama jako jsem já. A nemám tolik zbytečnýho času, abych chodil ven ještě s váma. A nechci, abyste se za tuhle pravdu, co jsem vám řekl, na mě zlobili. Až trošku povyrostete, tak mě pochopíte.Tak zatím ahoj a všechno v dobrým, jo?“

Další odpovědi
verunka483

Chápu jak ti musí být, protože když s nima jdeš a uvidí tě tvoji kámoši tak jim to asi příjde trapný, že chodíš ven s malýma děckama, ještě k tomu (s prominutím) cigánama. Zkus jim to říct na rovinu, vím, že to bude těžké, ale vždycky je nejlepší přiznat pravdu. Pak si nemusíš pamatovat, co jsi komu řekl. :) Myslím, že je to lepší než si pokaždé něco vymýšlet. Hlavně to vyřešte v klidu, když se naštvou, je to jejich vina a ty můžeš být spokojený, že jsi řekl pravdu a navíc od nich máš klid. Však až budou starší, sami to pochopí a poznají to samé. :) Hodně štěstí!

Advance

Řekni jim pravdu, ale nějak štrně!!!
Doplňuji:
pardon *šetrně

huxa

ano, říct pravdu, prostě, že s nimi nechceš chodit ven a nebo si něco vymysli, třeba že máš problémy v rodině, otěhotněla ti holka, … ;)
naprosto tě chápu, ale nějak jinak, než verunka, tak, že si s nima nemáš co říct a nesedli jste si a jen protože jsi s nima byl jednou venku si myslí, že jste kamarádi :)

venkovan

To sis nadrobil. Těm jak jednou podáš ruku, tak jí chtějí pořád. Nezbyde než to přežít, moc se nebavit, nicméně čas od času s nimi něco podniknout. Třeba malý fotbálek a dělat jim rozhodčího. Ono nic jiného nezbývá, když část z nich jsou známí., než občas jim ten čas věnovat. navíc – můžeš je i pro další aktivity pozitivně naladit. Naučit je chodit do kroužků, dělat smysluplné akce a podobně

led

Prekážajú ti všetky deti, alebo len tá rómska necelá_polovica?
Chápem, že ťa tie decká otravujú, ale…
V prvom rade sa zamysli na dôvode, prečo to tie deti robia, čo na tebe vidia.
Sú zlé, neprispôsobivé, alebo len deti, ktoré nevedia, čo robiť s voľným časom?
Alebo je to len tým, že na okolí nemajú žiadneho rovesníka?
Tých otázok je veľa…

„Já mám svoje kámoše nechci nějaký děcka co si myslí jaký jsou frajeři když mluví sprostě.“ Presne na toto ich upozorni: „Nejste žádní frajeři, když mluvíte sprostě“.
„Ale prostě 6 dní po sobě je odmítat je mi trapný. Problém je v tom že to jsou děti našich známých“ Ak odmietať, tak odmietať dôsledne, trapnosť sem, trapnosť tam. Alebo, nechceš odmietať kvôli ich rodičom? Porozprávaj sa teda s rodičmi… Že váhaš – pýtaš sa, znamená že, obdiv detí ťa teší, nie sú ti ľahostajné.

Doplňuji:
doporučujem riešiť spôsobom „pusinka50“

Goclever

To bude problém, tyto děti neznají odmítnutí, nepochopí to. Staneš se napořád jejich kámošem. A to až tak, že ti budou z kapsy zobat penízky. Připrav se na to. Musíš v jejich očích zestárnout.

ddolenska

Tak to mi tě je líto. Myslím, že si každý den budeš muset vymyslet proč nemůžeš a pak jim říct třeba že tento týden nemáš čas ať nechodí až za 14 dnů a doufej že je to omrzí. Držím palce musíš mít víc vytrvalosti než ony a nikam je už neber.