Kric.ouwner

Jak odhlučnit byt?

Jde o to že sousedi ze zhora nedělají zatím velký kravál ale stačí aby se prošly a už o tom vím a když si povídají tak také , a já často telefonuji tak nestojím o to abych tím někoho vyrušoval jestli to teda slyší , ale jak odhlučnit něják laicky kdysi na základní škole nám učitel fyziky říkal polepit určitou část třeba třemi vrstvami krabiček od vajíček nejlépe těch po 30 kusech ale nevím jestli by to fungovalo…
Doplňuji:
Jde o obyčejný činžovní dům.

Jde o klenutý strop neboli do půlkruhu.

Nejlepší odpověď
Pájo

Fungovalo, ale jak by to vypadalo.
Osobně bych udělal ze sadrokartonu nový podhled a meziprostor bych naplnil (zvukově-tepelně izolační vrštvou – vatou). Při té příležitosti můžete jinak a lépe rozvrhnout stropní světla…
Pokud je to panelák, doporučuji sádrokarton nedotahovat až na venkovní zeď s okny… nechejte mezeru (do ní můžete nainstalovat a schovat garnyž)… je to praktické v případě, že sousedce nad Vámi praskne těsnění u topení a mezerou mezi panelem Vám po té zdi nateče břečka z topného systému – jako dnes nám! Bude-li sádrák ukončen dále (např. 20 cm) ode zdi, voda shora Vám ho nepodmáčí.
Doplňuji:
Pokud se jedná o klasickou a jednoduchou valenou klenbu ( http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Klen­ba ) řešení a provedení bývá snadné. V takovém případě použijte lehké pásy kamenné nebo čedičové vlny (vaty), na očetřenou klenbu se lepí vhodným lepidlem (na fasádní desky), celá plocha se zpevní fasádní perlinkou a na tuto vrstvu se nanese štuk.. a je hotovo. (Pokud byste byl z okolí Plzně, mohl bych Vám s realizací pomoci).

Další odpovědi
venkovan

Plata na vajíčka jsou v leckterém hudebním studiu, klubovně mladých apod. Doma jsem je taky dával mezi dvě pokoje. Ale jestli utlumily nevím, občas pohyb v druhém pokoji slyším (tedy musím se zeptat jestli v druhém pokoji nejsou rušeni hlasitým spánkem – zatím stížnosti nebyly).

Pokud je to činžák s klenutým stropem asi bych zašel za nějakou odbornou firmou. Ta klenba má třeba i půvab. Dají se vymyslet i poměrně originální stropy.
Jinak je mnoho druhů zvukových izolací, od minerálních vat, přes polystyrén, pěny které se nastříkají přímo na zeď, foukaný papír kterým se vyfoukají dutiny nad falešným stropem apod.
Je potřeba i zvážit odhlučnění stěn, protože se bude zvuk přes podlahu přenášet i do nich.
Jde i o finanční možnosti, lecos by mohl utlumit i šikovně zavěšený podstropní závěs z nějaké husté tkaniny.
Šel bych za odborníkem.