Avatar uživatele
domina023

Jak odhlásit auto, když mi chybí malý techničák?

Byla jsem ekologicky zlividovat auto a ztratila malý techničák. Někde jsem ho tam prostě nechala položený a už jsem ho nedohledala. Jak mám nyní auto odhlásit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3227 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Velký TP máš, tak jako potvrzení o EL, zelenou kartu ? Tak zajdi na DP v místě bydliště a je to !

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Snadno – k odhlášení nutně potřebuješ svůj průkaz totožnosti, technický průkaz (TP – ´velký´) a potvrzení o likvidaci auta, odevzdat bys měla i značky (RZ).
Pokud nemáš ORZ (malý techničák), prostě jen rovnou nahlásíš jeho ztrátu.
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Co jít na policii nahlásit, že ti během vyřizování záležitosti někdo z čekajících malý TP zřejmě ukradl? Že jsi si ho na chvíli odložila na vedlejší židli, když jsi uschovávala všechny doklady či něco podobného a podat třeba i trestní oznámení na neznámého pachatele. Vždyť to tak vlastně bylo, ne? Policie ti dá oznámení do ruky, které předložíš na dopravním a policie tzv. tvůj případ „odloží“, nebude mít koho stíhat a tím to pro ně zhasne. Neboj, žádné další vyšetřování nebude. Ale budeš mít potvrzení pro úřednický šimly, že ti TP ukradli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Domina,
žádné trestní oznámení nepodávejte je to velice špatná rada.

Normálně dojdete na evidenci vozidel, kde máte vozidlo registrováno. Předložíte jim vše co máte. Občanku, žádost, doklad o ekolikvidaci, značky a techničák. Až budou chtít malý techničák, sdělíte jim, že ho nemáte, že ho nemůžete najít. Oni zapíšou jen poznámku a vozidlo vyřadí z evidence. Ani zelenou kartu nepotřebujete.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
maxipes

Malý techničkák není nutný (pokud tedy máte vše ostatní) jen nahlašte jeho ztrátu, což jde zvládnout. Mrkněte na článek: http://www.ca­rent.cz/jak-odhlasit-vuz-ford.aspx

před 3017 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
domina023

Včera jsem tam byla, mám značky, velký techničák, doklad o likvidaci i zelenou kartu. Auto mi neodhlásili :/.

před 3227 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cukrar

Neodhlásili, nebo nevyřadili z evidence?
Jako důvod uvedli co?
Jen to, že jste neměla malý techničák?
Tomu nevěřím.
Není třeba zatěžovat policii. pokud úřednice nevyřadí vozidlo, požádejte vedoucí o nápravu, popřípadě o zahájení správního řízení na vyřazení vozidla. Klidně i za 100Kč duplikát techničáku..
Ale fak si myslím, že jde o jiný problém..

před 3226 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Tak to je divné…
OK – máte tam veledůležité úředníky – tak napřed nahlas na policii ztrátu ORZ a s protokolem jdi auto odhlásit.
😉

před 3227 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
domina023

Každopádně děkuji za odpovědi, zkusím zajít znovu, třeba tam bude někdo s lepší náladou. I když sedět tam zase tři hodiny se mi fakt nechce :)

před 3227 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak se přihlas on-line na určitou hodinu. V PE to jde!

před 3227 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava