Pájo

Jak odhalit v PC monitorovací program?

Asi jste zaznamenali tento případ… http://www.no­vinky.cz/krimi/239149-mladikovi-v-praze-ukradli-notebook-jeho-nove-majitele-nyni-pozoruje-webkamerou.html
Nejde mi o sledování zaměstnanců v práci, ani nepoužívám kradené PC.
Zajímá mne, zda by bylo možné, aby mi někdo „z venku“ -přes internet- nainstaloval sledovací program.
Co si o tom myslíte? Dal by se nějak zjistit?
Doplňuji:
Tak tedy, jak zakážu na svém PC „vzdálenou obrazovku“?

Nejlepší odpověď
www

Pokud máš kvalitní, aktualizovaný antivir, anti-spyware, malware ap., zapnutý ochranný štít a aktualizace Win, nemělo by touto cestou k tomu dojít.
Pokud ano, zkusit jinou ochranu k nalezení a odstranění.
Máš-li ale nevědomě povolenou vzdálenou správu PC, určitě zakázat !

Další odpovědi
Valky

Je to možné. Můj partner tohohle například využívá v práci. Je IT manager a když je nějaký zaměstnanec v cizině a potřebuje nainstalovat něco v PC atd, dostane se k němu přes, tkz. Vzdálenou obrazovku.. Ale ta musí být v tom PC nainstalovaná a schválená uživatelem atd… Takže nevím, jak funguje tohle… ;o) Bude to nějaký hackerský trik.. v tom já se nevyznám.. :o)

Pájo, ta vzdálená obrazovka je program, který musís mít nainstalovaný v PC a jsou v tom další složitosti, bez kterých to nejde… ;o)

solo

Ahoj, muzes byt v klidu. Pokud sam vzdaleny pristup nevytvoris, pak se nemusis niceho obavat. Pokud si pak kompa jeste zajistis ochrannymi programi (firewall, adaware, antivir), pak budes urcite v klidu. Hacker by musel mit uz sakra hodne padny duvod pro ukradeni tvych dat, aby si s tebou dal praci.