zjentek

jak odhalit a odstranit neviditelný soubory na usb flash disku?

známej měl kdysi v písí utilitku, díky které zkontroloval přítomnost škodlivejch kódů na flešce hned po jejím připojení do usb portu a ještě dřive, než se ta havěť měla šanci dostat do PC ..častokrát se na připojované flešce fakt objevili soubory, které byly jinak skryté a nebylo je vidět, takže von je nejprve zlikvidoval a pak si teprve dovolil ve svým PC s cizím diskem pracovat ..nevíte, co to bylo? Nebo jinej způsob, abych měl jistotu, že si nepřetahuju flash diskem havěť ze zařízení na zařízení ;o
Doplňuji:
..a ten známej už tady není ;( ..takže neví někdo tady na internetu?

Nejlepší odpověď
jáára

jste oba paranoidní
Doplňuji:
Pravda, že existují reálné hrozby.

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/me­dia-it/283745-pozor-na-virus-cryptolocker-chce-vykupne-za-vase-data/

Tahle věc může znamenat problém pro toho kdo nezálohuje důležitá data.

Další odpovědi
arygnoc

použite
ESET Online Scanner (netreba inštalovať, http://www.eset­.com/sk/domac­nosti/produkty/on­line-scanner/faq/ )

fakticky PRED pripojením k počítaču nie je možnosť nákazy odstrániť, ale je možnosť eliminovať nebezpečenstvo nákazy – po pripojení zvoľte v tej tabuľke ako sa má spustiť (automatické prehrávanie) – bez akcie (neprevádzať žiadnu akciu možno nastaviť i v " Start/Ovládací panely/Hardwa­re/Přehrát automaticky").

pokiaľ máte antivírus, po kliknutí v „Počítač“ na disk pravým myšítkom vyberte z konextu „Najít viry na disku …“.

prípadne si nainštalujte antivírus priamo na flash disk (napr. TrustPort).

;-Q
Doplňuji:
inak – pokiaľ vám ide o to, aby ste videl i „skryté“ súbory (či systémové), stačí povoliť zobrazovanie skrytých súborov.

total commander vám umožní napr. i zobrazenie všetkých súborov bez nutnosti prechádzať/roz­klikávať zložky ([ctrl]+[b]).

teda pokiaľ viete, čo nechcete, môžete súbory jednoducho zmazať.

potom doporučujem flešku vyskúšať BEZ pripojenia k interentu a napr. pomocou proces expoleru zistiť bežiace procesy (i ktoré spúšťajú woknové exáče, a to najmä svchost.exe).

nezabudnite po odstránení súborov pre istotu prebehnúť i registre (ak viete ako, doporučujem i manuálnu kontrolu).

;-Q

Luxx

já používám Kingsoft Antivirus a ten dělá to, že po připojení flashky ji automaticky scanuje… myslím, že to umí najít právě i ty skryté soubory.. a taky tenhle program automaticky scanuje vše, co stáhnu z netu…

zjentek

dneska mi zase není dobře, takže jsem to napsal jako debil ..jen doufám, že to bude srozumitelně čitelný ;o