Pokročilý

Jak odhadnout vzdálenost vozu od pravé krajnice?

Ahoj, dělám autoškolu a mám takový problém. Nikdy jsem neřídil auto a při zkušebních jízdách nemůžu moc odhadnout vzdálenost vozu od pravé krajnice. Jezdím spíš více uprostřed silnice a instruktor mně pořád říká, že mám jet více doprava. Na silnicích, které jsou rozděleny podélnou čárou, se orientuji o něco lépe. Měl jste někdo taky takový problém? Co byste doporučili?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Koukej se do pravého vnějšího zrcátka - na krajnici...
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Tak už jsi asi řídil, když děláš autoškolu, ne? :-)
Víceméně to musíš tak nějak nakoukat. To znamená, že jedeš, tvůj spolujezdec (instruktor) ti řekne, ano, teď jsi ideálně od krajnice a ty si to z pohledu řidiče zkusíš zafixovat ve vazbě na pravý předek auta. Je to trénink, nic jiného, doma u počítače se to zkrátka nenaučíš. Chce to jezdit, pak to za nějakou dobu dostaneš "do voka". A přinejhorším, budeš jen další z mnoha jantárků, co se lepí na středovou čáru a s tím se dá žít, teda jezdit, vcelku bez problémů. ;-)
Mě v autoškole instruktor mr*al, že naopak jezdím moc u kraje, bylo to na "vedlejškách" a tak se zas tento problém pozná podle toho, že ty kraje bývají zvlněné a pak to mlátí do tlumičů, čili poučka pro opačnou situaci.

Zlatý

V autoškole za socíku mne naučil instruktor odhadnout u Škody105L vzdálenost tím, že jsem se měl dívat na hranu pravého předního nárazníku a pokud byl u krajnice, jel jsem od ní 1 metr.

Mimochodem, kolik dnes stojí ŘP na skupinu B+A ? Já platil asi 1600 Kčs.
============================== =============

jmhad, bude-li jezdit podle sebe(než se to naučí) může se stát, že bude mít obouchané auto z obou stran a nedej bože, by mohl způsobit kolizi. Tak mu to aspoň honiči vysvětlí, jak je třeba bezpečně jezdit.
Více v diskuzi.

Pokud se budeš koukat do právého vnějšího zrcátka,tak to asi brzy nabouráš.
Musíš koukat i před sebe.
Podle pravého zrcátka si nacouvej ke kraji ve vzdálenosti, která se ti zdá optimální (aby auto bylo rovnoběžně s krajem) a pak se mrkni, kde se ti kraj vozovky "kříží" s hranou palubky.
Každé uto to má jinej výhled.
http://www.odpovedi.cz/…

Bronzový

Kašli na ty odborníky , třeba čumět do pravého zrcátka, což poradí jen honič bodů. Jezdi podle sebe a vše ti dá cvik. Někomu dřív, někomu dýl, ale každému.

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

jmhad - takže ty radíš nehledět okolo a jezdit??
:-DDD
Baže - to pravý zrcátko je jen pro honiče - ne, abys tam někdy kouk´!!
:-P

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 625
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.