yEE

Jak odeslat balík?

Chci se zeptat, jak můžu odeslat balík přes poštu aby to bylo co nejlevnější. Chci poslat jen jedno tričko. Jak to mám teda poslat, aby to bylo levný a co vše musím vědět o odběrateli, kterému to posílám?
Doplňuji:
Protože minule platil u pošty 100kč to mi přijde zbytečně moc za jedno tričko.

Nejlepší odpověď
McArthur

Nejlevnější způsob je doporučený dopis. Tričko je lehké (vejde se i s obalem do 2 kg) a malé (největší rozměr je do 50 cm a výška je do 5 cm i s obalem). Takže stačí koupit obálku formátu A4+, tričko vložit do obálky a je to. Poštovné bude s velkou pravděpodobností 39,– Kč.
Protože je to doporučený dopis, budete mít informaci o sledování zásilky a tím i info, že zásilku někdo převzal.

A co potřebujete? Celou adresu příjemce (adresáta), podací lístek (je zdarma na každé poště), obálku (rozumná cena je 2,– Kč, setkal jsem se i s extrémem za 6,– Kč) a trochu času zajít na poštu.

Další odpovědi
arygnoc

poštové zásielky do hmotnosti 1 kg a formátu max. A4 je možné posielať prostredníctvom českej pošty ako bežný dopis (i doporučený).

;-Q

dobrá rada:
líná huba, hotový neštěstí – čo keby ste sa tak opýtali na pošte, ako poslať jedno tričko? každá tá pani za okienkom vám poradí.