Jak odesílat z e-shopu balíky?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak internetové obchody odesílají své zásilky? Jasně, hodně e-shopů přes např. PPL, Českou poštu atd., ale jak to funguje? Internetový obchod zavolá ať si např. PPL přijede pro balík? PPL u mě vyzvedne balík? Nemusím nikam jezdit na jejich centrálu neb neco? Díky za případné odpovědi ;-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

PPL: s obchodním zástupcem uzavřete smlouvu, kde máte přesně stanoveny podmínky a ceny a je Vám přiděleno ID. Dostanete ruličku samolepek na balíky s čísly, které jdou za sebou. Štítky si případně můžete nechat i od nich natisknout (Vaše ID + adresa). Přes internet pošlu e-mailem objednávku svozu např. na středu 11.5. (nejpozději do 7 h ráno téhož dne) "seznam normálních (nebo dobírkových) balíků". Pak už se o nic nestaráte - místní řidič PPL Vás sám zkontaktuje a balíky si odveze během dne, příp. se s ním lze telefonicky domluvit na předání. Informace o tom, že máte něco na odvoz se dozví z centrály.

Česká pošta: ano, i ta má svozy. Mě osobně ale nevyhovují. S ČP mám také uzavřenou smlouvu a je to pro mě pohodlnější především z toho důvodu, že si veškeré zásilky odpravím sama přes internet (web České pošty + přihlášení do systému). Když zadám všechny údaje ze zásilek (adresy, hmotnost, dobírky), uzavřu dávku a informace se sama odešle na místní pobočku pošty (nelze podat na poště např. v jiném městě). Vytisknu si štítky na samolepicí papír a nalepím na balíky. Odpoledne pak balíky odnesu na poštu - ta už z nich sejme pouze čárový kód, který je na štítku a víc s nimi nedělá. Na poštovné mi přijde 1x měsíčně faktura. Hotově nic neplatím. Totéž u PPL (tam chodí faktura pouze e-mailem).

Obchodní zástupci bývají příjemní a schopní lidé a sami z těch krajských měst a centrál přijedou až k Vám do provozovny nebo domů a podají dostatečné informace. Navíc na ně máte stále kontakt v případě potřeby a i oni mají přehled, kolik zásilek posíláte přes jejich společnost.

Další odpovědi:

Bronzový

Záleží na tom, co si objednáte, i Česká pošta si přijede pro balíky, záleží na dohodě a taky na penězích :-).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.