OSJJ

Jak odesílat z e-shopu balíky?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak internetové obchody odesílají své zásilky? Jasně, hodně e-shopů přes např. PPL, Českou poštu atd., ale jak to funguje? Internetový obchod zavolá ať si např. PPL přijede pro balík? PPL u mě vyzvedne balík? Nemusím nikam jezdit na jejich centrálu neb neco? Díky za případné odpovědi 😉

Nejlepší odpověď
fablen

PPL: s obchodním zástupcem uzavřete smlouvu, kde máte přesně stanoveny podmínky a ceny a je Vám přiděleno ID. Dostanete ruličku samolepek na balíky s čísly, které jdou za sebou. Štítky si případně můžete nechat i od nich natisknout (Vaše ID + adresa). Přes internet pošlu e-mailem objednávku svozu např. na středu 11.5. (nejpozději do 7 h ráno téhož dne) „seznam normálních (nebo dobírkových) balíků“. Pak už se o nic nestaráte – místní řidič PPL Vás sám zkontaktuje a balíky si odveze během dne, příp. se s ním lze telefonicky domluvit na předání. Informace o tom, že máte něco na odvoz se dozví z centrály.

Česká pošta: ano, i ta má svozy. Mě osobně ale nevyhovují. S ČP mám také uzavřenou smlouvu a je to pro mě pohodlnější především z toho důvodu, že si veškeré zásilky odpravím sama přes internet (web České pošty + přihlášení do systému). Když zadám všechny údaje ze zásilek (adresy, hmotnost, dobírky), uzavřu dávku a informace se sama odešle na místní pobočku pošty (nelze podat na poště např. v jiném městě). Vytisknu si štítky na samolepicí papír a nalepím na balíky. Odpoledne pak balíky odnesu na poštu – ta už z nich sejme pouze čárový kód, který je na štítku a víc s nimi nedělá. Na poštovné mi přijde 1× měsíčně faktura. Hotově nic neplatím. Totéž u PPL (tam chodí faktura pouze e-mailem).

Obchodní zástupci bývají příjemní a schopní lidé a sami z těch krajských měst a centrál přijedou až k Vám do provozovny nebo domů a podají dostatečné informace. Navíc na ně máte stále kontakt v případě potřeby a i oni mají přehled, kolik zásilek posíláte přes jejich společnost.

Další odpovědi
Jambalaya

Záleží na tom, co si objednáte, i Česká pošta si přijede pro balíky, záleží na dohodě a taky na penězích 🙂.