mojitek

Jak odejít ze zaměstnání?

Dobrý den.Jedná se o to,že kamarád-kuchař má lepší nabídku a ani už se mu nechce snášet psychopatické výlevy současné majitelky a chce cca za 15 dnů přejít jinam(klidně hned).Jenže je tam už 1 rok,čili má po zkušebce a majitelka ho hodla pustit az po 2 mesicich (viz zák.práce) nebo az sezene adekvatni nahradu.Chci se zeptat,jestli by to neslo nějak udelat ke spokojenosti dotycneho kuchare,protoze novy zamestnavatel nebude tak dlouho na nej cekat az ho soucasny propustí. Dvoumesicni lhuta je sice dle zakoniku ok,ale NASTÁLO POVINNÉ/ÚSTNĚ NAŘÍZENÉ 13 ti hodinove smeny/15 dni v mesici(měsíc co měsíc-což se rovná 195 odpracovanym hodinam mesicne oproti cca 165 hodinam dle zékoníku neni zrovna košér.Na pásce plat 11 tis hrubeho – oproti 19 tis cisteho -ve skutecnosti taky neni košér..Porušování zákoníku práce,daňové úniky,atd.. Je způsob jak by kamarád mohl co nejdříve ukončit pracovní poměr?Je nějaká ofic.možnost? Díky za odborné názory 😉
Doplňuji:
No ja myslel prave bez toho paragrafu 53 jestli je jina moznost.Napr okamzity zruseni ze strany zamestnance z duvodu nedodrzeni zákoníku prace-pravidelne narizene prescasy atd atd…

Nejlepší odpověď
tuCZek

Nejlepší je asi dohodnout se u nového zaměstnavatele,zda ho vezme i s §53 nebo který to teď je,nejlíp smlouvu o smlouvě budoucí aby s ním nějak nevydrbal

Další odpovědi
fortin

Dnes se už tolik nehledí na to kdy a jak chce/má zaměstnanec odejít. Když bude chtít jít jinam, nějaký zákoník mu v tom nezabrání. Příklad. Kámoš se může s budoucím zaměstnavatelem domluvit že u něj bude na černo pracovat v době PN. To je 1 možnost. S tím že ví že přijde o nemocenskou. Lepší je se stávajícím zaměstnavatelem ukončit prac. smlouvu dohodou. Když je budoucí místo jisté, může být v ukončení napsáno „…ze strany zaměstnance“. Podle toho jaký mají lidský vztah tak buď mu to říct kdy chci skončit. Nebo když je zaměstnavatel jako pámbů tak poslat ukončení dohodou doporučeně. A musí tam být datum kdy chce odejít. Nejlepší je po asi 10ti 14ti dnech aby byl čas sehnat jiného vola. Kuchařů a rekvalifikovaných kuchařů s koncesí je hafo takže by neměl být problém nějakého sehnat. Horší je to s poslední výplatou. To ho zaměstnavatel pořádně oškube. Když to dostane poštou, tak se nejspíš naštve ale musí na to odpovědět. Nemůže nikoho nutit aby pro něho pracoval když pracovník nechce. S tím nic nenadělá. Může tady vzniknout námitka že ukončení prac. pom. dohodou neexistuje. Zaměstnanec prostě napíše Ukončení prac. poměru ke dni.

mojitek

Fortin : je videt ze jsi zrejme z oboru dle toho co pises o oskubani na vejplate.. Jde o to,ze kamos se s ni chtel dohodnout,ale ona je taknejak psycho a chce ho tam drzet jeste ty dva mesice.Zadny normalni majitel by tohle neudelal,nehlede na to,ze ji rekl,ze tam treba jeste 14 dni bude normalne delat,ale pak potrebuje pryc a nehlede za 2. na to,ze kdyz bude nasra..ej,tak to jidlo muze udelat „vselijak“ . Kazdopadne vcera mi rikal,ze se hodi marod se zadama a nazdar kdyz neni cesta dohody.. 😉 i kdyby ho na ty vejplate oskubala,tak bude rad ze je odtamtud pryc..