Jak oddělit známku od pohlednice, aniž by bylo něco poškozeno?

Za můj život jsem nastřádal nemálo pohlednic z celého světa a chtěl bych si založit sbírku známek - chci si však zachovat i pohledy nepoškozené. Jak toho docílit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Jako dite jsem dala varit vodu do hrnce a pridrzela asi tak minutu pohlednici nad parou a znamka se sloupla. -iv-

Další odpovědi:

Jako bývalý filatelista jsem měl vyzkoušenou snzší metodu, kdy jsem odlepoval až 20 pohlednic najednou. Stačí je rozložit a na známky položit namočený ssavý papír, po pár minutách opatrně sloupnout a na bílém podkladu nechat usušit lepem nahoru, aby se znovu nepřilepily k podkladu. Fungovalo 30 let.

Bronzový

Souhlasím, nad párou

Zlatý

Dělával jsem to opatrně nad parou. Po chvíli se známka parou odvlhčí, lepidlo začne povolovat.

Pokročilý

Vo filme ,,Nedodržaný sľub" vložil jeden chalan pohľadnicu do vody a počkal, kým sa odlepí známka od pohľadnice.

...být vámi, tak to nechám při sobě. Takto vám zůstane pěkná "celistvost" s úplným razítkem, která je dle mého názoru mnohem zajímavější a hodnotnější, než pouze samotná známka, či pohlednice bez známky - dívám se na to jako filokartista... přeji hodně úspěchů při dalším sbírání... ;-)

Pokročilý

co spírat pohledy i zní´ámky dohromady :D :D

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.