Avatar uživatele
anonym

Jak oddělit známku od pohlednice, aniž by bylo něco poškozeno?

Za můj život jsem nastřádal nemálo pohlednic z celého světa a chtěl bych si založit sbírku známek – chci si však zachovat i pohledy nepoškozené. Jak toho docílit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chudst před 4610 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jako dite jsem dala varit vodu do hrnce a pridrzela asi tak minutu pohlednici nad parou a znamka se sloupla. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jako bývalý filatelista jsem měl vyzkoušenou snzší metodu, kdy jsem odlepoval až 20 pohlednic najednou. Stačí je rozložit a na známky položit namočený ssavý papír, po pár minutách opatrně sloupnout a na bílém podkladu nechat usušit lepem nahoru, aby se znovu nepřilepily k podkladu. Fungovalo 30 let.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
samicek333

Souhlasím, nad párou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Dělával jsem to opatrně nad parou. Po chvíli se známka parou odvlhčí, lepidlo začne povolovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džuls

Vo filme ,,Nedodržaný sľub" vložil jeden chalan pohľadnicu do vody a počkal, kým sa odlepí známka od pohľadnice.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kacko1

…být vámi, tak to nechám při sobě. Takto vám zůstane pěkná „celistvost“ s úplným razítkem, která je dle mého názoru mnohem zajímavější a hodnotnější, než pouze samotná známka, či pohlednice bez známky – dívám se na to jako filokartista… přeji hodně úspěchů při dalším sbírání… 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bubukaa

co spírat pohledy i zní´ámky dohromady :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek