Jak oddělit známku od pohlednice, aniž by bylo něco poškozeno?

Za můj život jsem nastřádal nemálo pohlednic z celého světa a chtěl bych si založit sbírku známek – chci si však zachovat i pohledy nepoškozené. Jak toho docílit?

Nejlepší odpověď
anonym

Jako dite jsem dala varit vodu do hrnce a pridrzela asi tak minutu pohlednici nad parou a znamka se sloupla. -iv-

Další odpovědi
anonym

Jako bývalý filatelista jsem měl vyzkoušenou snzší metodu, kdy jsem odlepoval až 20 pohlednic najednou. Stačí je rozložit a na známky položit namočený ssavý papír, po pár minutách opatrně sloupnout a na bílém podkladu nechat usušit lepem nahoru, aby se znovu nepřilepily k podkladu. Fungovalo 30 let.

samicek333

Souhlasím, nad párou

Drap

Dělával jsem to opatrně nad parou. Po chvíli se známka parou odvlhčí, lepidlo začne povolovat.

Džuls

Vo filme ,,Nedodržaný sľub" vložil jeden chalan pohľadnicu do vody a počkal, kým sa odlepí známka od pohľadnice.

kacko1

…být vámi, tak to nechám při sobě. Takto vám zůstane pěkná „celistvost“ s úplným razítkem, která je dle mého názoru mnohem zajímavější a hodnotnější, než pouze samotná známka, či pohlednice bez známky – dívám se na to jako filokartista… přeji hodně úspěchů při dalším sbírání… 😉

bubukaa

co spírat pohledy i zní´ámky dohromady :D :D