bolak

Jak oddělit magnety?

Kdybych měl dva hodně silný magnety „přilepený“ na sebe, nebo kdybych měl větší z množstvího magnetů (tisíce) udělanou obrovnskou magnetickou kouli, existuje nějakej přístroj kterej by je dokázal od sebe oddělit, dát je do nějakýho čarovnýho pole kde by magnet nebyl magnetickej?

Odpovědi
mosoj

Strčit do solenoidu napájeného střídavým proudem. Střídavé magnetické pole solenoidu ostatní magnetická pole vyruší..

pexo

Nesouhlasím s mosojem. Magnety by okamžitě vyletly ze solenoidu.

Přečti si radeji odpověď na této stránce:

http://silnemag­nety.sk/#ako-oddelit

Zkus je zatlačit do boku.