postcd

jak oddělit chemickou sloučeninu od druhé pokud jsou společně ve vodném roztoku?

ve vodném roztoku jsou:
Chloritan sodný (NaClO2) Min. 300 g/l / Min. 24,5%
Dusičnan sodný (NaNO3) Max. 0,03%
Chlorečnan sodný (NaClO3) Max. 0,45%

a já potřebuji akorát NaClO2 ? cílem je získat čistý ClO2 ve vodném roztoku (ten se získá reakcí s kyselinou (např. citronovou nebo HCl), já akorát nevím co by vzniklo z toho NaNO3 a NaClO3 – proto se ptám jak je oddělit

Odpovědi
mosoj

Pokud už chceš dělat experimenty na svém těle s MMS opatři si čistý chloritan sodný ve výrobní koncentraci 24 %. Není to zase takový problém.
Jenom bych ti chtěl sdělit že moje sestra měla rakovinu a hodně ho užívala. Stejně zde již nyní není. Já jsem ho také chvilku používal , ale žádné výsledky jsem necítil.

Lamalam

Tuhle směsku v domácích podmínkách zřejmě nerozdělíš. Všechno jsou to soli ve vodě dobře rozpustné. Na základě jejich rozdílné rozpustnosti by šla použít selektivní krystalizace.

Kelt

Pokud nejsi vybaven, kup si , nebo objednej danou látku. Budeš to mít zaručeně čisté. Obě látky jsou silná oxidační činidla. Pokud existuje možnost si látku koupit, je to lepší než ji čistit.