Ella

Jak od sebe rozeznám policejní, hasičskou a záchranářskou sirénu?

Kdysi jsme o tom mluvili na základce, ale teď jsem si na to vzpomněla – dají se od sebe rozeznat, že ano? A pokud ano, jak? Myslím, že poznám jenom hasiče a záchranka s policií se mi plete. Víte někdo jak na to?

Nejlepší odpověď
Hara

moc se to rozeznat nedá, je to spíš podle toho jaký mají typ té sirénya od jakého je výrobce. Každá záchranná služba (policie, hasiči, ZZS) si může koupit jakou chce (teda to vím že mohou v Americe v česku to je snad jednotné). Dále každá siréna má několik tónů – většinou 3 nebo 4 dlouhé táhlé houkání, rychlé opakované …
Hasiči dnes většinou mají stejné nebo podobné sirény jako policie a sanitke, houkání zmíněného hoří používá v dnešní době HZS HLMP pouze u automobilových žebříků (AŽ), ale u novějších CAS (cisternové automobilové stříkačky – no prostě klasický hasičský auta s roletama) se například v HZS HLMP používají pouze ty klasické jako u policie a ZZS. V německu zase naopak používá něco podobného jako ho-ří ale v různých jiných tóninách i policie a sanitky.

Další odpovědi
anonym

To je docela jednoduché. Podle auta, na kterém je přimontována.