mizverina

Jak očistit cihle od betonu?

Jedná se o cihle plné pálené šamotové, potřeboval bych je očistit od betonu, aby byly skoro „jako nové“.. Má někdo nějaké zkušenosti..?
Doplňuji:
Jsou tam zbytky betonu.. malý kousky, občas i v prasklinách.. šlo by to třeba vibrační bruskou…? nebo ocelovým kartáčem třeba na vrtačce..?

Nejlepší odpověď
anonym

Jistěže šlo, ale i tak je to makačka.

Další odpovědi
arygnoc

20 cihel nestoji za tu namahu, na 2000 cihel bych se …

Toruk

Beton jde z cihel odstraňovat těžko- malta líp. Pokud je to opravdu beton, nechal bych to plavat. V nouzi, pokud nemáš možnost sehnat jiné cihly, použil bych rozbrušovačku s diamantem. Jinak na odstraňování malty je výborná sekera- pravda otupí se, ale co na tom, zase se nabrousí.

Frckar

Vezmi kladivo a majzlík a pomalu odsekávej a hlavně s citem. 🙂

franku

No zkušenosti,spíše mozoly.

hornik.

Velkou úhlovou bruskou s diamantovým kotoučem.

Pájo

Na brusce s dostatecně velkým kameným brusem.