KdoSiOdJinud

Jak ochránit webový projekt před „kopírováním“?

Nejde o kopírování obsahu, ale ukradení myšlenky webu například po předvedení investorovi apd…
Doplňuji:
tak nějak tuším, že patentovat právě že toto nejde :-/ Kod ano, myšlenku ne. Mohu se ovšem plést

Nejlepší odpověď
Pájo

O nerealizovanou myšlenku snadno příjdete. Bez realizace totiž nikdo neví, že je Vaše… může tak být kohokoli.

Doporučuji tedy projekt rozjet alespoň v minimálním měřítku sám za sebe. Projekt pak ochráníte lépe a hlavně snadněji. A až to vše bude zaregistrováno na Vás (doména, stránky, logo atd.), můžete začít projekt opatrně (pod heslem nebo jinak ochráněný) zpřístupnit případným investorům.

Další odpovědi
Michal Kole

jedině úředně patentovat a zaregistrovat

HakitoCZ

Aby ti nikdo nemohl ukrást myšlenku/nápad, tak to nikdo nesmí vidět. :D
Jedině napsat stránku a nesdílet ji nikde na internetu. Mezi lidmi posílat jenom samotné soubory. Jenom těm, kterým je stránka určena.

anonym

na předvedení myšlenky, projektu v soutěži pamatuje obchodní zákoník v §44 http://zakony-online.cz/?s1&q1=44 i autorské právo http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/pravni-ramec-tvorby-webovych-stranek-57731.html
Doplňuji:
pájo vcelku radí dobře