vanad

Jak ochránit HDD před silnou sluneční erupcí?

Zaznívají varování, že se dá očekávat silná sluneční erupce, která zničí elektroniku a magnetické záznamy s daty, teda i HDD v počítačích. Pokud budu dopředu vědět, že se takovéto záření blíží k Zemi, jak se dá harddisk s daty ochránit? Pomohlo by nějaké stínění, např.trezor ze silného ocelového plechu?
Doplňuji:
Vadily by otvory nebo škvíry v této ocelové krabici?

Nejlepší odpověď
www

Lze to jak uvádíš, ještě lepší je olovo.
Praktický smysl to ale nemá, poněvadž pokud by k tomu došlo masivně, zkolabuje vše ostatní a tvůj hdd bude tvojí nejmenší starostí.
Doplňuji:
Vadily, neřeš to 😉

Další odpovědi
mosoj

Čekáš , že některá jaderná velmoc zničí van allenovy pásy .
Zatím se to týká jenom družic a ty jsou převážně dostatečně stíněné, ale kdo ví co se vylíhne v kebulích světavládců !!!! Viz. Sýrie !

Dochy

Je to blbost. HDD má celokovové tělo, a zpravidla je uložen v plechové šachtě uvnitř celokovové bedny počítače. Pokud by skrz tohle všechno mělo něco uškodit záznamu na harddisku, začel bych hlavně přemýšlet o tom, kam se před tím mám schovat já.

Hlada

Ochrana je prostá. Nečíst voloviny.

Reezo

pokud vím, tak slunce vysílá elektromagnetický impuls, který vyřadí všechnu nebo většinu el. zařízení. Myslím si, že trezor by nijak nepomohl, protože se jedná o elektromagnetický puls, který zmagnetizuje vše vodivé. Já jsem nic takového nečetl, že by mělo něco takového nastat… Nenapadá mě žádné efektivní řešení, jak překonat elektromagneti­ké pole.