Avatar uživatele
vanad

Jak ochránit HDD před silnou sluneční erupcí?

Zaznívají varování, že se dá očekávat silná sluneční erupce, která zničí elektroniku a magnetické záznamy s daty, teda i HDD v počítačích. Pokud budu dopředu vědět, že se takovéto záření blíží k Zemi, jak se dá harddisk s daty ochránit? Pomohlo by nějaké stínění, např.trezor ze silného ocelového plechu?
Doplňuji:
Vadily by otvory nebo škvíry v této ocelové krabici?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: vanad

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, marci1 před 3873 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Odpoveď byla označena jako užitečná

Lze to jak uvádíš, ještě lepší je olovo.
Praktický smysl to ale nemá, poněvadž pokud by k tomu došlo masivně, zkolabuje vše ostatní a tvůj hdd bude tvojí nejmenší starostí.
Doplňuji:
Vadily, neřeš to 😉

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Čekáš , že některá jaderná velmoc zničí van allenovy pásy .
Zatím se to týká jenom družic a ty jsou převážně dostatečně stíněné, ale kdo ví co se vylíhne v kebulích světavládců !!!! Viz. Sýrie !

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Je to blbost. HDD má celokovové tělo, a zpravidla je uložen v plechové šachtě uvnitř celokovové bedny počítače. Pokud by skrz tohle všechno mělo něco uškodit záznamu na harddisku, začel bych hlavně přemýšlet o tom, kam se před tím mám schovat já.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Ochrana je prostá. Nečíst voloviny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

pokud vím, tak slunce vysílá elektromagnetický impuls, který vyřadí všechnu nebo většinu el. zařízení. Myslím si, že trezor by nijak nepomohl, protože se jedná o elektromagnetický puls, který zmagnetizuje vše vodivé. Já jsem nic takového nečetl, že by mělo něco takového nastat… Nenapadá mě žádné efektivní řešení, jak překonat elektromagneti­ké pole.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet