Avatar uživatele
Lorelai

Jak ocenit zboží?

Prodávám nějaké věci po babičce a mám zájemce o jednu menší kabelku (cca 15×20cm). Kolik si ale o ní mám říct? Není kožená a je stará asi tak 50 let, ovšem velmi zachovalá. Čím se tedy mám řídit při jejím oceňování?
Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 3551 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
setapouch

  1. Zeptej se sama sebe: kolik bych za to dala? – nespolehlivé
  2. Dát to na nějaký aukční server, nasadit vysokou cenu a postupně snižovat (když dáš od koruny a bude málo zájemců, riskuješ, že bude mít cenu opravdu té koruny) – spolehlivé, ale možná riskantní nebo zdlouhavé
  3. Podívej se na aukčních serverech, za kolik byly podobné předměty prodány – nespolehlivé, je potřeba brát ohled na stav apod.
  4. Soudní znalec – spolehlivé, rychlé, ale drahé

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
huxa

100Kč, vždy se může zvyšovat cena…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Koukám každý odborník na kšeft. Nasaď raději vyšší cenu, zlevnit můžeš kdykoliv. Zdražit také , ale neprodáš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Těžko říci, záleží kolik bude zájemce za ni ochoten zaplatit. Píšeš, že není kožená, nevím z jakého je materiálu. Možná tak cca 200,– Kč ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

  1. Šoupni to na inzeráty na internetu, nejlépe Sbazar.cz, ten má nejvíce čtenářů. Hoď to tam třeba za 1000,– a když se nikdo neozve, hoď to tam znova za 2/3 předchozí ceny a tak pokračuj stále dokola, dokuď to někdo nekoupí.

1000,–
1000*2/3=666
666*2/3=444
444*2/3=296

  1. Nebo to tam hoď za nižší cenu, případně cenu dohodou, a v podle toho kolik se ozve lidí pak částku zvedneš na tolik, aby ti zbyl alespoň 1 zájemce ochotný tuto částku zaplatit.
  2. Zaregistruj se na Aukro.cz a vlož tam předměty jako aukce za 1Kč, lidi pak budou přihazovat a získáš tak právě tolik kačen, jako mají ty prodávané věci skutečně hodnotu na základě nabídky a poptávky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek