Lorelai

Jak ocenit zboží?

Prodávám nějaké věci po babičce a mám zájemce o jednu menší kabelku (cca 15×20cm). Kolik si ale o ní mám říct? Není kožená a je stará asi tak 50 let, ovšem velmi zachovalá. Čím se tedy mám řídit při jejím oceňování?
Děkuji

Nejlepší odpověď
setapouch

  1. Zeptej se sama sebe: kolik bych za to dala? – nespolehlivé
  2. Dát to na nějaký aukční server, nasadit vysokou cenu a postupně snižovat (když dáš od koruny a bude málo zájemců, riskuješ, že bude mít cenu opravdu té koruny) – spolehlivé, ale možná riskantní nebo zdlouhavé
  3. Podívej se na aukčních serverech, za kolik byly podobné předměty prodány – nespolehlivé, je potřeba brát ohled na stav apod.
  4. Soudní znalec – spolehlivé, rychlé, ale drahé

Další odpovědi
huxa

100Kč, vždy se může zvyšovat cena…

mosoj

Koukám každý odborník na kšeft. Nasaď raději vyšší cenu, zlevnit můžeš kdykoliv. Zdražit také , ale neprodáš.

marci1

Těžko říci, záleží kolik bude zájemce za ni ochoten zaplatit. Píšeš, že není kožená, nevím z jakého je materiálu. Možná tak cca 200,– Kč ?

bolak

  1. Šoupni to na inzeráty na internetu, nejlépe Sbazar.cz, ten má nejvíce čtenářů. Hoď to tam třeba za 1000,– a když se nikdo neozve, hoď to tam znova za 2/3 předchozí ceny a tak pokračuj stále dokola, dokuď to někdo nekoupí.

1000,–
1000*2/3=666
666*2/3=444
444*2/3=296

  1. Nebo to tam hoď za nižší cenu, případně cenu dohodou, a v podle toho kolik se ozve lidí pak částku zvedneš na tolik, aby ti zbyl alespoň 1 zájemce ochotný tuto částku zaplatit.
  2. Zaregistruj se na Aukro.cz a vlož tam předměty jako aukce za 1Kč, lidi pak budou přihazovat a získáš tak právě tolik kačen, jako mají ty prodávané věci skutečně hodnotu na základě nabídky a poptávky.