Hammy

Jak obnovit předinstalovaný Win7 do továrního nastavení?

Rád bych obnovil Win7 do továrního nastavení, ovšem to Win7 neumí. Jediná možnost je systém přeinstalovat. Je tu nějaká možnost obnovení/přein­stalování aniž bych musel kupovat OS, když mám systém předinstalovaný od výrobce?

Odpovědi
Hlada

Je potřeba podívat se do kupní smlouvy, za jakých podmínek byl systém koupený. Někde by měl být Product Key. Z fungujícího systému se dá přečíst pomocí Keyfinderu. U notebooků bývá skrytý oddíl, z kterého je možné systém obnovit.

Human

Pomocou nejakého programu typu „Product Key Viewer“ (napr. ProduKey od Nirsoft) si zobraz aktuálny Product Key a niekam si ho ulož/poznač. Pri preinštalovaní tam opíš tento Product Key a máš taký istý legálny systém.