funTOM

Jak obnovit pevný disk při špatném rozdělení?

Zkoušel jsem si rozdělit virtuálně pevný disk na dva. Po rozdělení mi nenajede PC a jen se objeví hláška:
„reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key“. Pravděpodobně se chce btn načíst z nového prázdného disku. Mohu nějak nastavit, aby se načítat z původního,kde je nainstalovaný windows?

Odpovědi
mzm

Pravděpodobně došlo ke smazání informace o tom, že jedna z částí disku je sytémová. Pokud nedošlo ke smazání této části, je pravděpodobné, že opětovné nastavení původní bootovací části zase jako bootovací (systémová) umožní nabootování původního systému. Každý nástroj na bootování by to měl umět, Pak je taky potřeba (nejspíš z instalaček operačního systému) zkotnrolovat/nahrát zavaděč OS.

Arne1

Bohužel nepíšeš jak jsi to dělal. Tedy jaký program jsi použil, jakého tylu jsou ty diskové oblasti.

Dochy

Popiš co nejpřesněji konfiguraci před změnou, po změně, a co nejpřeněji co a jak jsi udělal.

mzm

Rozumněj, PC po zapnutí pustí BIOS, ten provede nějaké testy, nastavení a pod, pak najde disk, na které m hledá oblast označenou jako bootovací, přečte první sektor tohoto oddílu a snaží se ho pustit jako zavaděč. Pokud se mu to nepovede, ohlásí, že nenašel nic, čím by mohl nahrát operační systém. Takže tohle je potřeba nadisku vytvořit, aby se věc podařila.