miape

jak obnovim na nb win7 64bit na tovarni data?

Doplňuji:
Nemam instalacni disk ale vim, ze nejakym efkem na klavesnici to nejak de ale uz nevim jak :\

Nejlepší odpověď
brillant

Nevím jestli to pomůže.

Using the Recovery Partition:
1.
Press [F9] during bootup.
2.
Press [Enter] to select Windows Setup [EMS Enabled].
3.
Select the language you want to recover and click Next.
Read the ASUS Preload Wizard messages and click Next.
4.
Select a partition option and click Next. Partition options:
5.
Recover Windows to first partition only.
This option deletes only the first partition and allows you to keep other
partitions, and to create a new system partition as drive „C“ .
Recover Windows to entire HD.
This option deletes all partitions from your hard disk drive and creates
a new system partition as drive „C“ .

Další odpovědi
cochee

To má každá značka notebooku jinak, někdy dokonce to mají jinak jiné modelové řady téhož výrobce. Většinou je na pevném disku notebooku skrytý oddíl, na kterém je uložena ona instalace a iniciuje se to během restartu notebooku stickem určité klávesy. Jsou ale výjimky, například levné netbooky s malinkým harddiskem. Některé notebooky tento skrytý oddíl vůbec nemají a je nutno co nejdříve po prvním zapnutí notebooku spustit speciální program, který vypálí na DVD obraz pevného disku pro potřeby přeinstalace systému. Mé doporučení: navštiv webové stránky výrobce notebooku a dej na nich vyhledávat slovo „recovery“ nebo „obnovení.“ Mohlo by to taky být popsáno v tištěné nebo elektronické (nějaký .pdf soubor) příručce k notebooku, která by měla být součástí při koupi.

česílko: ale ano, sice se tomu tovární nastavení neříká, používá se české „obnovení“ nebo anglické „recovery,“ ale v podstatě nejde o nic jiného, než o uvedení notebooku do původního stavu, jak vyšel z továrny 🙂