postcd

Jak nízký tlak je příliš nízký?

když se měří tlak na ruce člověka, a ten člověk má nižší tlak což je následkem probíhající léčby v nemocnici, jaký tlak je příliš nízký a mělo by se jít na pohotovost?

Nejlepší odpověď
mosoj

Vždy se posuzuje systolický a diastolický TK najednou.
Jedná se také o rozdíl mezi jejich hodnotami !!!!!
Doplňuji:
Příliš nízký tlak se přihlásí sám a není tak nebezpečný jako vysoký.

Další odpovědi
zjentek

řekl bych, že pod 90/60 Torrů už to může být i nějak nebezpečný
..mrkni sám: https://www.go­ogle.cz/search?q=hy­potenze&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a&channel=sb&gfe_r­d=cr&ei=lNnjU4yn­KMOG8QejhICoDw

ahold

Když je naměřená hodnota před lomítkem nižší než 100, hovoříme o nízkém tlaku.
Doplňuji:
Rozdíl v hodnotách syst/dia by neměl být vyšší než 40.

anonym

mosoj, nízký tlak, je nebezpečnější, ani nevíš jak a sekne to s tebou, omdlíš. Při pádu můžou vzniknout další zranění, vnitřní i vnější.

mosoj

Při vysokým zase dostaneš mozkovou mrtvici ani se o tom nedozvíš.
Nabitý nos se ti zahojí.