Jak neztratit střechu nad hlavou?

manžel koupil přes stavební spoření s liškou rodinný domek. v té době jsme však byli ještě druh a družka, ale měli jsme spolu již dceru. Poté jsme se vzali a nastěhovali se do onoho domku ve kterém žijeme i s dětmi. chci se zeptat jaký mám na dům nárok kdyby se manželovi něco stalo, jelikož byl koupen z jeho stavebního spoření a před svatbou a jakou mám možnost abych tam v případě i jeho smrti mohla dále bydlet?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud vás manžel nevydědí, tak nemůžete mít zásadní problém :-)

V případě manželovy smrti nastupuje institut DĚDĚNÍ ZE ZÁKONA, čímž získáte do svého vlastnictví 50% nemovitosti a druhých 50% získají vaše děti.

Pokud byste se čistě teoreticky s dětmi rozhádala, tak bez vašeho souhlasu stejně nemohou svůj podíl prodat cizí osobě...(možnost soudem nařízeného odprodeje vlastnického podílu nyní neřeším).

Jediný vážnější problém by mohl nastat, kdybyste se s manželem rozvedli, potom by dům samozřejmě zůstal ve vlastnictví exmanžela a vy byste měla ´jen´ nárok na zajištění náhradního bydlení. Do kvality tohoto náhradního bydlení by určitě vstupoval prvek ´DĚTI´..., ale to už je zase jiné téma na jinou otázku.
Doplňuji:
SAKRA ! Jambalaya má samozřejmě pravdu, asi jsem měl zatmění mysli, když jsem psal o nerovnoměrném rozdělení podílů mezi všechny dědice při dědění ze zákona.

Omlouvám za tuto nepřesnost, která si mi stává tak maximálně jednou za 150 let :-)

Další odpovědi:

Bronzový

Stando, Stando, pokud nastane akt dědění, pak bude dědit každý rovným dílem :-). Manželka i děti. To, že dědil druhý z manželů polovinu dědictví, je již hudba vzdálené minulosti. Ale souhlasím, že tazetelka nemá zásadní problém.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.