Irisa

jak NEvyhledat v google?

Chci například najít batoh a přitom nechci, aby mi google házel školní batohy. jak to mám udělat, abych ho přinutila mi nevyhledávat nějaké určité slovo? Nějak se k tomu nemůžu dostat…

Nejlepší odpověď
martuti

znaménko mínus a slovo bez mezery, které si nepřejete ve výsledcích hledání.
takže: batoh -školní
Doplňuji:
ještě bych doplnila, že těch nežádoucích výrazů můžete zadat více, takže pak to bude vypadat např. takhle:
batoh -školní -dětský
(=slovo školní a dětský bude bráno jako výraz, který si v hledání nepřejete)

Další odpovědi
lukas.zmizik

pak to googlu specifikuj – zadej např. turistický batoh, sportovní batoh, foto batoh,

Kelt

Zadáš si výraz, a když to udělá nabídku z nějakého obchodu s daným zbožím, tak se dá použít filtr, třeba.

arygnoc

tých operátorov na vyhľadávanie je viac a dajú sa rôzne kombinovať.

prehľad a pomoc na vyhľadávanie na gúgli máte tu:

https://suppor­t.google.com/web­search/answer/136861?­hl=sk-GB&ref_topic=3081620

;)