Avatar uživatele
postcd

Jak neutralizovat vliv JARu na rostliny, živočichy?

Vymil jsem kanystr jarem a asi 5× vypláchnul a protřepal. Druhý den znovu 2×, přesto je stále cítit Jar. Kanistr chci použít na uchovávání vody pro zalévání květin.

Zajímá mě obecně jak takovou nádobu ošetřit po použití Jaru aby to nemělo vliv na rostliny a nebo živočichi/lidi přijímající vodu z takové nádoby? Jaké jsou možnosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ponovotny před 3929 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Zkus do kanystru nalít horkou vodu,ale ne vroucí,taky by se ti kanystr mohl zdeformovat,prot­řepat,vylít,zku­sit použít jedlou sodu jako lázeň a nechat vysušit otevřené.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Mám za to, že to přeháníš. Po umytí se nádobí opláchne jenom jednou a nádobí tím není Jarem „zamořené“. Tys vypláchl kanystr opakovaně, takže to podle mého názoru nejen stačí, ale potřebu oplachu jsi několikanásobně překročil. Pokud jde o vliv Jaru a podobných přípravků na přírodu, tak stačí používat příspěvky biologicky obouratelné a tyto starosti vůbec nemusíš mít.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
postcd

jinak Ocko ve svém příspěvku NEMÁ pravdu. Jar se neodstraní po jednom opláchnutí, slyšel jsem to z více zdrojů a je to také nasnadě že tam zbydou stopová množství. Odpovídejte na otázku, ta zní „Zajímá mě obecně jak takovou nádobu ošetřit po použití Jaru aby to nemělo vliv na rostliny a nebo živočichi/lidi přijímající vodu z takové nádoby? Jaké jsou možnosti?“

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
postcd

Co se děje při reakci jaru se sodou?

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

To nevím co se děje za reakci jaru se sodou,ale v otázce se píše,že kanystr je od jaru,tedy jar v něm není,ale drží se v něm pach toho prostředku.Takže pokud jar v nádobě není,samotný pach by neměl žádnou rekaci se sodou udělat.

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
postcd

Jar tam samozřejmě JE. i kdybych to vypláchnul 30× tak tam bude, sice jen stopové množství. Mě jde o smysl otázky, jak odbourat, neutralizovat ten zbytkový jar (o zápach nejde). čím

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

;)

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek