postcd

Jak neutralizovat vliv JARu na rostliny, živočichy?

Vymil jsem kanystr jarem a asi 5× vypláchnul a protřepal. Druhý den znovu 2×, přesto je stále cítit Jar. Kanistr chci použít na uchovávání vody pro zalévání květin.

Zajímá mě obecně jak takovou nádobu ošetřit po použití Jaru aby to nemělo vliv na rostliny a nebo živočichi/lidi přijímající vodu z takové nádoby? Jaké jsou možnosti?

Nejlepší odpověď
iceT

Zkus do kanystru nalít horkou vodu,ale ne vroucí,taky by se ti kanystr mohl zdeformovat,prot­řepat,vylít,zku­sit použít jedlou sodu jako lázeň a nechat vysušit otevřené.

Další odpovědi
anonym

Mám za to, že to přeháníš. Po umytí se nádobí opláchne jenom jednou a nádobí tím není Jarem „zamořené“. Tys vypláchl kanystr opakovaně, takže to podle mého názoru nejen stačí, ale potřebu oplachu jsi několikanásobně překročil. Pokud jde o vliv Jaru a podobných přípravků na přírodu, tak stačí používat příspěvky biologicky obouratelné a tyto starosti vůbec nemusíš mít.

postcd

jinak Ocko ve svém příspěvku NEMÁ pravdu. Jar se neodstraní po jednom opláchnutí, slyšel jsem to z více zdrojů a je to také nasnadě že tam zbydou stopová množství. Odpovídejte na otázku, ta zní „Zajímá mě obecně jak takovou nádobu ošetřit po použití Jaru aby to nemělo vliv na rostliny a nebo živočichi/lidi přijímající vodu z takové nádoby? Jaké jsou možnosti?“

postcd

Co se děje při reakci jaru se sodou?

iceT

To nevím co se děje za reakci jaru se sodou,ale v otázce se píše,že kanystr je od jaru,tedy jar v něm není,ale drží se v něm pach toho prostředku.Takže pokud jar v nádobě není,samotný pach by neměl žádnou rekaci se sodou udělat.

postcd

Jar tam samozřejmě JE. i kdybych to vypláchnul 30× tak tam bude, sice jen stopové množství. Mě jde o smysl otázky, jak odbourat, neutralizovat ten zbytkový jar (o zápach nejde). čím

ponovotny

;)