skorcovaz

Jak “neusnout špatně“?

Občas, když usínám, tak neusnu tak úplně, vnímám zvuky a co se děje kolem mně, ale je to takové zkreslené a jsem plně vzhůru, ale nemůžu se hýbat, mluvit, ani třeba křičet, i když se snažím se všech sil, trvá, než se zvednu, i když “jsem ready“.. Asi to neumím dobře popsat, ale co to je, proč se to děje jen občas a jak tomu předejít? Je to nepříjemný stav..Děkuji předem za odpovědi..

Nejlepší odpověď
Andělé

Tak to slyším poprvé. Nemám s tím zkušenosti,ale našla jsem pár rad. Nevím,zda pomohou,ale mrkněte např.sem:
http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-zdravi-a-hubnuti-zdravi/126853/8-rad-jak-dobre-spat.html

Nebo googl:
http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&c­p=16&gs_id=4m&xhr=t&q=Ja­k+dob%C5%99e+us­nout&pf=p&scli­ent=psy-ab&source=hp&pbx=1­&oq=Jak+dob%C5%99e+us­nout&aq=0&aqi=g1&aq­l=&gs_sm=&gs_u­pl=&bav=on.2,or­.r_gc.r_pw.,cf­.osb&fp=6b1226e­9787b0490&biw=1024&bih=5­70

Další odpovědi
Syd

To se mi taky někdy výjimečně stane a je to fakt děsivý, posledně se mi sice podařilo udržet trochu otevřený oči, ale měla jsem zvukový a hmatový sny, vzbudit jsem se dokázala vyhecovat až když jsem myslela, že mě ten „neviditelnej“ vrah, o kterým se mi „zdálo“ skutečně udusí a ještě chvíli po tom jsem měla nějaký zvukový halucinace. Vždycky se mi to stává když jsem extrémně unavená a nevyspalá že furt všude usínám, až se mi stane že upadnu do tohohle příšernýho polospánku, kdy si přijdu jak zdrogovaná. Jediný racionální východisko, co mě napadá je tedy chodit včas spát, abys potom neupadal do takovýchhle stavů přes den.

anonym

Skorcovaz, to je z přetěžování, vyčerpání celého těla. Nejsme roboti abychom makali po 24 – 25 hodin denně a ještě víc, k tomu nejsme stvořeni. Do klidové fáze potřebujeme přejít přes nějaký relax, nejde dřít naplno a hned ulehnout a spát.

cliwe

říká se tomu spánková paralýza. Je to fyziologický jev. Taky jsem na to trpěla a měla strach a když jsem si o tom něco přečetla, tak se mi ulevilo a už se to neopakovalo.

darius

Mně se občas stává to (možná je to, co myslíte Vy), že „usnu“ a najednou se probudím, ale už vnímám, jen tak trošku, motá se mi hlava a můžu myslet jen na velice jednoduché věci, ale mně je tento stav příjemný:)

SimakPida

Tak asi nejsi tak unavený.Já dneska budu spát jako zabitý :)