bbk

Jak nepropadnout z fyziky?

Chodím na gympl a tu fyziku prostě nedávám.Nedokážu se soustředit na to co učitelka vykladá(máme fyziku 3× týdně z toho 2× poslední hodinu).Při písemce i když si na tahák napíšu všechny vzorce nedokážu je použít.Nemáte někdo radu jak si zlepšit pozornost a známky?? referáty ani zadne prezentace nedostáváme…

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Fyzika není o navrčení se vzorečků do hlavy nebo z taháku.

Při výpočtech, jde hlavně o jejich kombinaci

Dost často se vychází z nějaké rovnice, protože 2 fyzikální jevy spolu nějak souvisí.

Když víš o fyzikální jevu, tak z něj jde občas vzorec přímo odvodit

Musíš se učit v SOUVISLOSTECH.

Třeba archuimédův zákon nestojí sám o sobě, ale vychází z hydrostatického tlaku, že na horní stranu přesmětu pod vodou působí menší síla než na spodní stranu.

Také je nutné při výpočtech vědět, z čeho vzorec vznikl a jestli nejde nějakou veličinu nahradit jinou ?

Třeba pokud je ve vzorci hmotnost tak ji lze nahradit součinem objemu a hustoty tělesa.

Další odpovědi
Orange

Třeba se na to podívat doma a zkusit si informace najít? Nic moc těžkého tam mít nemůžete, tak se naučíš, jak se počítá pár typů příkladů a je to.. Holt ne všechno se dá pouze nadrilovat gympl stylem.

anonym

Jediný způsob je – učit se. Když to nejde, učíš-li se sám, tak požádej někoho ze spolužáků. Komu fyzika jde, ten by Ti pomohl a ještě by se v látce procvičil.

Je to jak říká kolega Kolesa. Můžeš si taky pomoci tím, že si výpočet odvodíš podle jednotek, ve kterých má vyjít výsledek. Třeba jednoduchý příklad: když víš, že rychlost má jednotku m/s, vidíš z toho, že musíš vydělit dráhu časem, abys ji vypočítala. A stejně to funguje i ve složitějších případech, jen si musíš zapamatovat, z čeho se skládají odvozené jednotky jako Pa, nebo N a tak podobně. Během výpočtu se na ty jednotky vztahují stejná matematická pravidla, jako na číselné hodnoty, takže když si je budeš při výpočtu psát, musí Ti nakonec vyjít v tom správném tvaru.