Avatar uživatele
SpeedyCZ

Jak nemít trému při testu?

Vždycky když se učím, umím to na 98%, ale když dostanu papír s otázkami nebo vteřinu před tím, vše mi vypadne kvůli trémě, takže vím 16% a mám za 3–4–5… Dá se to nějak redukovat? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Michal Kole před 4546 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Pokud bys měl stavy úzkosti, tak si dojdi za doktorem a von ti dá nějakou piluli na uklidnění, ale to je až to nejzažší řešení, kdyby se ti například rozbušilo srdce a vyhoupnul tlak až do nebe.

Jinak se dá korigovat krevní oběh, aby se uvolnilo tělo a pročistila hlava, ale těžko si budeš dávat o přestávce sprint a dělat sklapovačky nebo se chodit vysprchovat :). Já to teda dělal, ale mně bylo zase fuk že vypadám jako blázen.

Štamprle si taky dát nemůžeš, takže zbývá jedině žrádlo. Ženský (je to známo hlavně o Američankách) když jsou ve stresu nebo maj nějakou špatnou náladu, tak se prostě nadlábnou a jsou v pohodě. Proto jsou taky tlusťoši většinou klidnější než hubeňouři a berou všechno s klidem. Naše babička říká že prej maj nervy obalený tukem. Takže si dej prostě o přestávce před písemkou tři koblížky, zapij to džusem a uvidíš jestli to zafunguje.

A mě taky uklidňuje žvejka. Vždycky když mě něco vytočí, dám si do huby dvě hubabuba a už nemám potřebu do nikoho mlátit.

Pokud kouříš a nevadí ti rakovina tak připadá v úvahu ještě cigárko.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Hmm, a to máš výpadek po celou dobu testu? Úplně chápu nervozitu při zkoušení ústním, nebo i to „hrknutí“ a pocit „sakra, já nic nevím“, když se poprvé koukneš na písemku. Ale pak se to přece rozleží, největší tréma přejde a zjistíš, že toho umíš hodně…

Když Tě popadne tréma, zkus chvilku úplně vypnout, zavřít oči, myslet na něco úplně jinýho. A třeba po pěti minutách, když se zklidníš, si to projdi a začni od toho, co umíš. Nesmíš se zaseknout na něčem, co ti nepůjde (to pak zase zazmatkuješ a navíc ztratíš čas).
A pro lepší pocit – cca hodinu před písemkou si ďobni tabletu lecitinu. Mám ověřeno, že to docela dobře nastartuje hlavu, myšlení pak „míň bolí“ a máš ze sebe mnohem lepší pocit. A víc si věříš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Zkuste si vždycky před testem říct, že – a je to jedna z opravdu základních pravd – když nejde o život, jde slušně řečeno vo prd.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek