zeeue

Jak někoho elegantně odpálkovat, když si od Vás chce stále a neodbytně půjčovat peníze?

Ahojky.
Přítel si před nějakou dobou koupil zahradu. Zájemců bylo více a lidé ze sousedního pozemku příteli ke koupi pomohli přímluvou u původního majitele, který pozemek prodával. Přítel jim za to nechal něco na revanš (s čímž bych souhlasila, pokud by nešlo o tak vysokou částku /řádově xx tisíc/). Teď za mým partnerem tito lidé chodí a neustále si od něj půjčují peníze, které nevracejí a již poněkud nemorálně zneužívají toho, že se jim partner cítí být neustále zavázán, ačkoli svoji „odměnu“ za zprostředkování již dostali a to opravdu nemalou. Já, jakožto člověk, který absolutně nemá problém jednat s lidmi na rovinu a do očí, bych takovéto záležitosti řešila rychle, rázně a jednou provždy. Bohužel ale můj přítel přemýšlí jakýmsi jiným (pro mě nepochopitelným) způsobem a já nevím, co mu poradit – chce totiž tuto nepříjemnou věc řešit -jak on říká- „v klidu“. Napadá Vás něco? Jak byste „v klidu a elegantně“ ty lidi poslali už definitivně do háje, aniž byste jim to řekli přímo?

Nejlepší odpověď
Mapel

Sousedské vztahy jsou důležité a jejich narušení pak přináší problémy. Já to řeším otočení celé situace.

Jasně půjčím, ale mám teď poslat splátku na půjčku a Karel mi ještě nevrátil peníze. Ty asi nemáš do neděle, když sám potřebuješ půjčit. ....... Chytrý už z toho pochopí a nemusíce se nic dodávat.

Nebo nějakou jinou pohádku. Fantazie se meze neklade.

Další odpovědi
www

Bohužel už nemám a čekám, až mně to vrátíš (ostatní vrátí), sám mám totiž problémy se svým placením!

huxa

Také jsem měl takovýto problém, kdy kamarád chtěl pořád půjčit na pivo, na cíga, na tamto, na tamto a už mi dlužil pětistovku, prostě jsem mu řekl, že mi ty peníze nevrací a dokud mi je nevrátí, nic mu už nedám ani nepůjčím. Tvůj případ bych řešil stejně.

Orange

Tak hele ty #&"$ßđ, když řeknu, že ti nepůjčím, tak ti $#c@# nepůjčím. Táhni do $&&@# ty slizlý měkkýši.

anonym

Já bych to řešil cestou …kouříš?..já ne, tak mám, půjčím až přestaneš…chodíš do hospody na pivo?..já ne, tak mám..až přestaneš, tak půjčím.
Takto jsem vyřešil všechny, kteří ode mně chtěli půjčit nějaké peníze.A MÁM POKOJ.

anonym

Za protislužbu se buď zaplatí, nebo je to forma slušnosti a pomoci. Pokud přítel už jednou zaplatil, tak veškeré štrapáce stranou a „zprostředkovateli“ je nutné dát rázně na srozuměnou, že „hodnota“ jeho práce už byla dávno uhrazena. Cožpak jste jeho rodinu koupí pozemku odkoupili také jaqko pijavice, které Vám budou „pomáhat“ s Vašimi financemi? V tom případě mi pošlete adresu, ráda se začlením do fronty, sponzor se dnes hodí skoro každému.
Moje babička měla pravidlo: Slova „neznám“ a „nemám“ je třeba zabalit do zlata.
Což takhle zajít pro změnu k sousedům, že potřebujete zaplatit dovolenou a chybí Vám dva tisíce? Nebo třeba chybí na nějaký nábytek nebo na zaplacení faktury za plyn? Obraťte to, funguje to spolehlivě.
Také jsem na pár takových týpků v životě narazila. Člověk se musí naučit říkat: NE!!!

kavac

Nevracející půjčovatele slušně odpálkovat výmluvou. Pokud se to neudělá tak budou chodit stále.

Mad

Taky si k nám chodil jeden půjčovat. Sice malé částky a s vracením se neobtěžoval. Jednou mu manžel řekl – až mi vrátíš tu stovku od minule, tak ti těch padesát půjčím. Od té doby nepřišel.