Ganymede

Jak nekdo mohl z tohoto obrazce udelat binarni kod??

Jak na to dotyčný prisel??
Prosim vysvětlete to trochu "lidsky' diky :D
gecco, pardon ja zapomnela na odkaz :D http://www.matrix-2001.cz/files/i­mage/crop-circles/bite.jpg

Nejlepší odpověď
gecco

Z jakého obrazce??
😉

Binární kód je ukončený (konečný) řetězec obsahující nuly a jedničky – lze jej „udělat“ prakticky z ´čehokoli´…
😉
Zjednodušeně:

  • máš černobílý obrazec
  • naskenuješ jej černobíle
  • výsledkem bude řada nul a jedniček, kdy každá z číslic bude reprezentovat jeden pixel a hodnota číslice bude označovat buďto ´černá´ nebo ´bílá´

Ve skutečnosti je to mírně složitější, ale opravdu jen mírně…
😉
_____________­_________________

K obrazci – prostě se někdo rozhodl, jaký symbol bude reprezentovat nula a jaký jedničku – a označil je tak…
Nemá to žádný praktický význam, ten obrazec lze ´nulojedničkově´ přečíst nekonečně mnoha způsoby – a pokud někdo z dané interpretace vyvozuje nějaký význam jako jediný správný, je to lhář (manipulátor, blbec…).
😉

Další odpovědi
BANAN93

myslím že je to jednoduché – udělal si tam 12 os jako na hodinách osy rozdělil na stejné délkové rozměry a na těch rozměrech – říkal ano je tam čárka – což označil jedničkou a neni tám čárka označil 0 :D

musí k tomu obrázku být ale zadáno rozdělte kružnici po 30° se začátkem zde a délkový rozměr který máš na každém poloměru udělat (třeba po 5mm) abys mohla zanést jedničky a nuly