Jak nejrychleji zmekne maslo. Aby bylo dobre roztiratelne ? -iv-

Doplňuji:
Tome – ve studene ?? Ja tedy nejsem moc chytra , ale tohle se zda i me nejake divne ! 🙂

Nejlepší odpověď
dědapetr

Nakrájet na tenké plátky a položit na krajíce a chvilku počkat,pak se může roztírat.

Další odpovědi
baghira

Pokud nejrychleji, tak v mikrovlnce. Ale bacha – budou to řádově sekundy. Aby se ti neroztavilo do tekuta, jde to fakt rychle.

hanulka11

namoč si nůž do horké vody a rozmažeš ho dobře -jinak jedině nedávat do lednice… já raděj Floru ta jde namazat vždy a hned

Deli

Vyndám ho z lednice tak hodinu před použitím a nechám rozbalené na lince.
Nebo ho dám na talířku do ještě teplé trouby (pokud jsem krátce před tím pekla).

V mikrovlnce je to rychle, ale z mojí zkušenosti: když tam dám větší kus (celé, půlku) rozteče se mi prostředek úplně, udělá se v máslu uprostřed díra – a kraje jsou měkké).

tom004

Ve studené vodě.
Doplňuji:
Zní to opravdu divně,ale je to léty vyzkoušený postup.A máslo,kte­ré máme v lednici ve sklenici s vodou,sklenice má patentní uzávěr, se dá po otevření normálně roztírat.A stejně tak to funguje u mražených potravin.Když potřebuji rozmrazit,třeba kuře,nejrychlejší je dát ho do studené vody.Rozmrzne poměrně rychle,a stejnoměrně zvenku,i zevnit­ř.Dělali to tak,mamka,i ba­bi,tak to tak dělám taky.Někdo používá mikrovlnku,ale tam většinou dopadne tak,že z venku je „upečené“,a uvnitř zmrzlé.

hanny 2

Vyndané z lednice se dá namazat za 20minut.

Alesh

Mně nepřijde, že by bylo nutný to nějak urychlovat. Stačí vzpomenout, vyndat ho před použitím z lednice a pár minut počkat. Taky jde dobrým ostrým nožem krájet tenké plátky tuhého másla a neřešit to. Určitou variantou jsou rostlinné tuky (Flora apod.), případně směsi rostlinných i živočišných tuků.
Ale máslo je zkrátka máslo, to mi nikdo nevymluví. 😉

iceT

Kupuju si Zlatou hanou,a nechávám ji ve dveřích lednice úplně nahoře,a nikdy tak ztuhlá,že by nešla namazat není.

elektrikář

Pozor já to dal do mikrovlnky i z obalem to byl ohňostroj.