Jak nejrychleji zmekne maslo. Aby bylo dobre roztiratelne ? -iv-

Doplňuji:
Tome - ve studene ?? Ja tedy nejsem moc chytra , ale tohle se zda i me nejake divne ! :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nakrájet na tenké plátky a položit na krajíce a chvilku počkat,pak se může roztírat.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud nejrychleji, tak v mikrovlnce. Ale bacha - budou to řádově sekundy. Aby se ti neroztavilo do tekuta, jde to fakt rychle.

Zlatý

namoč si nůž do horké vody a rozmažeš ho dobře -jinak jedině nedávat do lednice.... já raděj Floru ta jde namazat vždy a hned

Zlatý

Vyndám ho z lednice tak hodinu před použitím a nechám rozbalené na lince.
Nebo ho dám na talířku do ještě teplé trouby (pokud jsem krátce před tím pekla).

V mikrovlnce je to rychle, ale z mojí zkušenosti: když tam dám větší kus (celé, půlku) rozteče se mi prostředek úplně, udělá se v máslu uprostřed díra - a kraje jsou měkké).

Zlatý

Ve studené vodě.
Doplňuji:
Zní to opravdu divně,ale je to léty vyzkoušený postup.A máslo,které máme v lednici ve sklenici s vodou,sklenice má patentní uzávěr, se dá po otevření normálně roztírat.A stejně tak to funguje u mražených potravin.Když potřebuji rozmrazit,třeba kuře,nejrychlejší je dát ho do studené vody.Rozmrzne poměrně rychle,a stejnoměrně zvenku,i zevnitř.Dělali to tak,mamka,i babi,tak to tak dělám taky.Někdo používá mikrovlnku,ale tam většinou dopadne tak,že z venku je "upečené",a uvnitř zmrzlé.

Zlatý

Vyndané z lednice se dá namazat za 20minut.

Zlatý

Mně nepřijde, že by bylo nutný to nějak urychlovat. Stačí vzpomenout, vyndat ho před použitím z lednice a pár minut počkat. Taky jde dobrým ostrým nožem krájet tenké plátky tuhého másla a neřešit to. Určitou variantou jsou rostlinné tuky (Flora apod.), případně směsi rostlinných i živočišných tuků.
Ale máslo je zkrátka máslo, to mi nikdo nevymluví. ;-)

Zlatý

Kupuju si Zlatou hanou,a nechávám ji ve dveřích lednice úplně nahoře,a nikdy tak ztuhlá,že by nešla namazat není.

Stříbrný

Pozor já to dal do mikrovlnky i z obalem to byl ohňostroj.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 843
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.