ReHu

Kdy nejpozději po přípravě je potřeba vypít zelený čaj, aby nezkysl?

Zapomněla jsem ho doma, v termosce, druhý den se nedal pít. Byl kyselý jak šťovík.
Byl slazený stevií, tak nevím, jestli to bylo čajem nebo rostlinou
Čaj – Lipton, s květy pomerančovníku. Pyramidové sáčky.

Díky.

Ve stejný den jsem doma zapomněla i instantní zeleninovou polévku, pridávám proteinový prášek, vlákninu v prášku a matcha tea.
Dělám si to do auta, když se nestíhám nasnídat.
A zkyslo, nebo zkvasilo, to taky.
Může to být známka toho, že to je z přírodních zdrojů bez konzervantů?

Nejlepší odpověď
gecco

Odhaduju, že to bylo stévií – zkvasila…
😉
Jinak ve spařeném čaji nemá co zkvasit – ani cukr to tak rychle ´nestihne´…
____________
…" instantní zeleninovou polévku, proteinový prášek, vlákninu v prášku a matcha tea"…
Kruciš – a jak to chutná??
😉
___
…„že to je z přírodních zdrojů bez konzervantů“…
Mno… – v to bych nedoufal – spíše bych se zamyslel nad možnou kontaminací kvasinkami, třeba z nedostatečně upravené vody, špatně vymyté termosky ( a tak).
___
Občas si vařím ´čaj´ z bylinek právě sesbíraných, omytých v potoce (a nebo vůbec) – a nekvasí… A nebo jej včas vypiju (případně – su kvasinkám odolný – ale to nejsu, kysané zelí čistí a čistí… 😉.
Konzervanty nejsou zase takovou ´výhrou´, jak se nám snaží výrobci polotovarů nahovořit…
😉

Další odpovědi
Boy 13

Nejlepší je ho vypít hned, nebo aspoň do té doby, dokavaď úplně nevychladne.

ReHu

No, překvapilo mě, že kyselé bylo obojí.
Čaj i polévka.
Čaj termosce, polévka v šejkru.
Voda filtrovaná, převařená.
Šejkr vymytý, termoska vypláchnutá.

Asi ještě jednou pokusmo „zapomenu“ 🙂

gecco

Lžička, prkénko (prkénko spíš, pokud jsi je použila – to je obvykle největší problém)…
___
Přicmrndnutej ocet? – ale to bych si asi moc vymejšlel…
Přicmrndnutý mlíko (mléčné kvasinky)?
😉
___
No – pokud se obé ´zkysnutí´ stalo v jeden den, spíš bych věnoval pozornost tomu dni, než surovinám…¨;-)

ReHu

Dni? Jak to myslíš?
Bylo teplo,ale až do té doby jsem žila v domění, že se nemá za 1 den co zkazit.
Ale jak vidno, tak má.

gecco

😉
Ne, ne, myslel jsem to tak, že pokud se ti to běžně nestává a ´teď´ najednou zkysl čaj i polévka v jednom dni, tak aby ses zamyslela, co bylo v tento den ´jinak´…
😉

ReHu

Gecco, proteiny i vláknina bez chuti, to není cítit a ten matcha tea v té zelenině také není znát 🙂

gecco

Uuuufff…
😉
Já už se lek´, že jsem zase nějakou dobrotu promeškal…
😉
___
Já vím, že následující dotaz bude znít blbě – ale není lepší si dobře navařit? – nerejpu, jen se ptám…
😉

ReHu

To vím, že by to bylo lepší, ale....... :'(

ReHu

Boy 13 – to je jasný. Píšu, že jsem doma zapomněla.