ladaI

Jak nejoptimálněji vytápět destilačním kotlem např. Viessmann?

Odpovědi
ivzez

Otimální/optimálně = nejlepší/nejlépe

Nejoptimálněji → nesmysl

[Nelze topit nejoptimálněji, poze optimálně nebo nejlépe.]

mosoj

Tak tazatel se dozvěděl všechno co nechtěl ! a co jemu fuk.
Nicméně ledacos bude v manuálu, na netu či u prodejce, nebo výrobce.
Zásady budou stejné u všech podobných kotlů. Podle mně je nejdůležitější ekonomický režim provozu za daných podmínek.

karfigol

Tohle by měl poradit výrobce, Co se týče ideální ho vytápění, podle mě jsou nejlepší tepelná čerpadla Rakovník http://www.ac-heating.cz/tepelna-cerpadla-slabce-rakovnik-55

ladaI

Jste velice „chytří“, zřejmě jsem se ptal špatně.

Dochy

Sorry, diskuse o „optimu“ není odpovědí. Proto jsem se rozepsal jen v diskusi. Nic ve zlým. Rozumnou odpověď bych si taky rád přečetl.. jen tak pro zajímavost 😉

talka

Může se stupňovat slovo optimální?

Dochy

Ne. „Optimální“ je nejlepší v rámci daného kritéria (tím může být klidně i poměr cena/kvalita) a lepší než nejlepší je nesmysl. Přitom optimálních možností může být víc navzájem různých, ale se stejnou hodnotou vzhledem ke kritériu.

Ale optimální/opti­málnější/nejop­timálnější je u nás docela hluboce zakořeněno a používáno, tvar slova tomu nijak nebrání (jako třeba u dobrý – dobřejší 😉 kde stupňování sice možné je, ale se změnou tvaru)

Dochy

Jo a v algoritmech je často používaný termín „suboptimální“ – pro nalezené řešení o kterém sice nevíme jestli je úplně nejlepší, ale předpokládáme že je dostatečně dobré abychom jej mohli použít… (nalézt optimální řešení je v některých případech příliš složité a časově náročné a v době kdy bychom ho byli schopni nalézt už pro nás ani nemusí mít žádný význam)