Avatar uživatele
ladaI

Jak nejoptimálněji vytápět destilačním kotlem např. Viessmann?

Zajímavá 0 před 2735 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Otimální/optimálně = nejlepší/nejlépe

Nejoptimálněji → nesmysl

[Nelze topit nejoptimálněji, poze optimálně nebo nejlépe.]

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Tak tazatel se dozvěděl všechno co nechtěl ! a co jemu fuk.
Nicméně ledacos bude v manuálu, na netu či u prodejce, nebo výrobce.
Zásady budou stejné u všech podobných kotlů. Podle mně je nejdůležitější ekonomický režim provozu za daných podmínek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
karfigol

Tohle by měl poradit výrobce, Co se týče ideální ho vytápění, podle mě jsou nejlepší tepelná čerpadla Rakovník http://www.ac-heating.cz/tepelna-cerpadla-slabce-rakovnik-55

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ladaI

Jste velice „chytří“, zřejmě jsem se ptal špatně.

před 2735 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Sorry, diskuse o „optimu“ není odpovědí. Proto jsem se rozepsal jen v diskusi. Nic ve zlým. Rozumnou odpověď bych si taky rád přečetl.. jen tak pro zajímavost 😉

před 2735 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
talka

Může se stupňovat slovo optimální?

před 2735 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Ne. „Optimální“ je nejlepší v rámci daného kritéria (tím může být klidně i poměr cena/kvalita) a lepší než nejlepší je nesmysl. Přitom optimálních možností může být víc navzájem různých, ale se stejnou hodnotou vzhledem ke kritériu.

Ale optimální/opti­málnější/nejop­timálnější je u nás docela hluboce zakořeněno a používáno, tvar slova tomu nijak nebrání (jako třeba u dobrý – dobřejší 😉 kde stupňování sice možné je, ale se změnou tvaru)

před 2735 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Jo a v algoritmech je často používaný termín „suboptimální“ – pro nalezené řešení o kterém sice nevíme jestli je úplně nejlepší, ale předpokládáme že je dostatečně dobré abychom jej mohli použít… (nalézt optimální řešení je v některých případech příliš složité a časově náročné a v době kdy bychom ho byli schopni nalézt už pro nás ani nemusí mít žádný význam)

před 2735 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek