Georgo2010

Jak nejlevněji výrazněji zvýšit výkonnost PC sestavy (AMD Duron 800 MHz, 382 MB RAM, 20 GB HDD, K7VZA zákl.deska,wi-fi)?

Potřebuji kancelářský PC hlavně pro brouzdání na netu, zkoušen OS WinXP SP3/Linux. Poradí mi prosím někdo? Nechci ještě dávat skříň do sběrného dvoru.
(zánovní zdroj cca 400–450 W, CD-RW, DVD-RW, 2×FDD, ethernet,nVidia 32 MB graf.karta)

Nejlepší odpověď
SickBreed

Myslím, že pokud ti řeknu, že tahle skříň už měla být ve sběrném dvoře dávno, bude to asi ta nejpraktičtější rada kterou ti mohu dát. Kupovat cokoli do podobně starého počítače je jenom vyhazování peněz. Kompatibilní součástky už se vyrábět nebudou, sehnat je tedy bude pouze bazarovou záležitostí, což je drahé, není na to záruka.

Novej kancelářskej šrot si koupíš navíc za pár šupů, takže rozhodně nedokupovat, koupit nový počítač.

Další odpovědi
Reuef

kup si nejaky chytry telefon bude vykonejsi a skoro zadarmo

jpau

Nechápu tu kritiku, je to fajn stroj, občas používám něco podobného 🙂, i když tomu možná leckdo nevěří tak např. v různém průmyslovém využití dodnes běhají i P I a fungují dobře…

Přidej paměť, klidně na 1024, myslím že v nějakým bazu by to bylo tak kolem 500,–
Do čeho bych rozhodně neinvestoval je CPU nebo grafika, tam to nemá smysl. Paměti obecně dost (dostatečně) pomůžou.

Zkus třeba bazarcom.cz

Děda Louda

Nijak. Nejlevnějším řešením je nákup nového stroje.

huxa

VYHODIT.
ovšem to bych neodpověděl na otázku :) rozeberte jej, povysávejte součástky, odmontujte větráčky a pasivní chladič z procesoru, pěkně jeje vyčistěte (podívejte se na videa, abyste to nedoprasil třeba umytím „chladící“ pasty z procesoru). Dále fragmentujte disk (zálohujte jej předtím, jestli na něm máte něco cenného). zkuste na něj nahrát třeba win 2000.
Nikdy tento počítač vám už nenahradí normální, novější počítač, ale alespoň byste se mohl kochat tím, že jste jej zprovoznil a vcelku rychle šlape :)

Hlada

Deska má tři sloty pro SDRAM PC133, maximálně 1,5 GB. Kup 3 × 512 MB, když nebudeš spěchat, dají se koupit levně. Athlon XP 2600 se dá dneska koupit kolem 150 Kč. Za nějakých 400 – 500 Kč z něj uděláš slušný stroj pro běžné použití.