zjentek

Jak nejlépe zblbnout(ovládnout) masy, aby Vás oslavovali a uctívali?

..řekněme Hitler ..a nebo Dalajláma. A podobní rošťáci. Co vlastně udělali? To skutečně stačí řečnit bez jakéhokoliv výsledku, nežli je právě ta oddanost stáda? Takže řečnit? Mám uvěřit tomu, že bezostyšná mluva mi dopomůže k ovládání planety, nezávisle na mém charakteru, soudnosti, atp.?
Doufám, že prosté otázce rozumí i ti komplikovaní.

Nejlepší odpověď
gecco

No – zrovna dalajlámu bych do jedný škatule s Hitlerem nestrkal…

Ale jinak jo, stačí méně přemýšlivým lidem dostateně podkuřovat, vystrašit je a současně nabídnout ochranu, slibovat hory doly (třeba Ural, Jáchymov…).
😉

Další odpovědi
Emefej

Jenom řečnit nestačí, je důležité masám říkat to, co chtějí slyšet.

chachar1922

Já doma řečním pořád a nikdo mě nebere vážně. Asi nejsem ten pravý manipulátor :(
Zmanipulovali lidské myšlení, kápli na to jak se to správně dělá. Věděli co lidi chtějí slyšet a přenášeli na ně tu správnou energii a měli tehdy sílu slova. (Zjednodušeně co si myslím – protože to, jak to vnímám, je moc složité na vysvětlování).

lexx

udělej novou revoluci – lidi jsou beztak už nasratý na všechno dost, sice Tě seberou, v base seřežou ale jednou (možná) budeš prezidentem, jako ryšavý ochlasta Havel,
jednoduché, že ?

orwell

Musí se to prostě s lidmi „umět“, jak už to zde vícekrát v příspěvcích zaznělo. Ale já bych ještě přidal – správně to načasovat! To pak můžeš mluvit třebas i pravdu. Jinak je třeba mít na paměti, že pravda je lék a jako taková má i vedlejší účinky a že za pravdu je dvojí sazba, někdy sláva, jindy vazba…
Ne každému je dáno umění zblbnout masy. Tato schopnost je určitým darem, jakož i jiná nadání a obecný návod na to neexistuje (naštěstí).

zjentek

chacharko, jednou budeš mít velkej vliv, to se pozná ;)