lida.vik

jak nejlépe zavařit jahody a hrušky?jahody mi vždy příjdou jak bláto:-(

zavařeniny

Nejlepší odpověď
elektrikář

Hrušky se musi vybrat tvrdé vlastně ještě nedozrálé dodržovat sterilizační teplotu a dobu. Na zavařování se také nehodí každá odrůda jahod.

Další odpovědi
hanulka11

Já jahody raděj zmrazuji a jsou výborné na každé použití. Kompot kupuji v Kauflandu jahody v plechovkách jsou výborné. Právě, že každá odrůda není k zavaření vhodná
Hruškový kompot dělám tak , že hrušky oloupu nakrájím a povařím ve vodě s cukrem a vařící liji do sklenic a ihned zavíčkuji ,otočím vzhůru "nohama "a nechám vychladnout a již nemusím sterilovat a nekazí se .U nás je spíš problém …hrušky tu moc nerostou.Takže je nemám každý rok

http://img.na­dapenny.com/t20/111­20/nadap133738601­690232.jpg

johana 56

Jahody ouze mrazím.Naskládám je na tácek,zmrzlé přesypu do krabičky,nejsou k sobě slepené.Hrušky zavařuji jako hanulka 11.