Kura

Jak nejlépe zasadit pecku ze švestky, aby vzešla ?

Jako jestli do květináče nebo napřed na vatu s vodou apod.

Odpovědi
anonym

V pytlíku nechat prasknout – naklíčit. Pak umístit do vrstvy hnojiva – musí být hodně průličité. A až pak můžeš zahrabat do květináče…

anonym

Opatrně pecku ´rozeber´ (tak, abys nepoškodil jádro – semeno) – rozříznutím, obroušením apod., pak zasaď jen jadérko – cca 3 – 4 cm pod povrch, přímo do vlhké hlíny a udržuji ji i nadále vlhkou, ale ne přemokřenou (můžeš třeba květináč přiklopit igeliťákem nebo odřízlou PETkou).

Dagmon

Můžeš zkusit podle uvedeného návodu, ale než vyroste strom, počkáš si a nebude rodit dobré švestky. Bude to planá švestka a plody budou umrněné, nejedlé.