Pokročilý

Jak nejlépe vyléčit těžkou rýmu?

Dobrý den,
V úterý jsem se probudil s ucpaným nosem. Řekl jsem si, že je to jen obyčejná rýma, ale hned další den (středa) jsem začal smrkat cca každých pět minut, kýchám a cítím tíhu v nose. Smrkám vodovatou tekutinu. Alergie to nebude, protože mám alergii jen na pyl a roztoče, a peřiny každý den větrám. Prosím vás mohli byste mi poradit? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Stará zkušenost: léčená rýma trvá týden, neléčená 7 dní.

Další odpovědi:

Zlatý

Máš aspoň den ´čas´?? - potřebuješ ten den věnovat léčení. A je vhodné, aby se o tebe někdo ´staral´.
Pokud ano, pak:
- nachystej si dvě postele (povlečení, polštáře, deky, pyžama), propotíš je
- na začátku si napusť lavor (umyvadlo, vanu, kýbl) horkou vodou - co nejteplejší sneseš na předloktí (nebo lýtka), na půl hodiny (+) tam předloktí (lýtka) ponoř a dopouštěj si horkou (pokožka si postupně zvykne), oblečený v pyžamu a s čepicí na hlavě (pokud by sis připadal jako blázen, neřeš to)
- po ´lázni´ rychle hupsni pod deku, na hlavu (čelo) si dej ručník) a vesele se poť, doplńuj tekutiny (slabý černý nebo zelený čaj s citronem, slazený lépe medem)
- kdykoli propotíš pyžamo, rychle se převleč do druhého, vyměň i ručník na hlavě a hupsni do druhé postele - ideálně do jiné místnosti (ten, kdo se o tebe bude starat mezitím povlečení, postel a pyžamo nechá vyvětrat (ideálně celou místnost)
- pokud snášíš alkohol, dej si po každém převlečení panáka (ale fakt panáka tvrdého, ne nějaké ´lepidlo´)
Tohle vydrž aspoň den (24 hodin), pak se normálně vyspi - a bude ti ´dobře´...
Jo, je to tortura, ale pomáhá.
;-)

Bronzový

Moje děti když mají opravdu těžkou vodnatou nebo i hnisavou rýmu, tak jim jí vysávám vysavačem s odsávačkou hlenů Baby-Vac, kterou jsem koupila ještě když byli miminka.. Dělám to pokaždé když je potřeba i několikrát denně, není to škodlivé a rýmu mají max. 3-4 dny. Sama na sobě jsem zatím nezkoušela.. :D

Pokročilý

Já jsem zastánce toho, že na rýmu neni, žádný lék, který by na všechnu účinkoval ... Každopádně, jk se říká: Léčená rýma trvá týden, neléčená sedm dní.
Taky mám dost často těžké rýmy, ale nikdy jsem to nijak neléčila ... Hold jsem to nějak přetrpěla.

Ale od známých jsem se doslechla, že jednou s rýmou byli u doktora a ten jim předepsal nějakej lék a fak prej do dne, jako když utne, boužel nevím, jak se to jmenovalo ...

Takže má rada, zkus to vydržet, zůstaň pár dní doma, pij čaj, buď v teple ... Pokud se tě rýma stále nepustí, -> zajdi k doktorovi, ten ti jiste poradi mnohem lip. :-)

Pro tentokrát to asi není řešení, ale do příště doporučuji pořídit domů rostlinu rýmovník, tady je o ní pěkně napsáno http://www.portalprozeny.cz/…
Já rýmu léčím většinou přírodními prostředky - výplach slanou vodou, inhalace páry s tea tree olejem a právě čicháním rýmovníku.

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Teufl -> buďto to byla alergická rýma (a pak pomůže antihistaminikum opravdu ´okamžitě´) a nebo je to celé ´kec´...
Rýma - zanícení sliznice - není běžně ´léčitelné´, jen můžeš mírnit příznaky...
;-)

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.