jarzal

jak nejlépe uskladnit loupané lískové ořechy mimo mrazák ?

Mám vyloupané lískové jádra . Slyšel jsem, že se dají sterilovat v mikrovlnce ? nevím jak?

Nejlepší odpověď
Drap

Nedělám to v mikrovlnce, ale v páře. Do omnia sklenic nasypu suchá, vyloupaná jádra, zavíčkuji a sterilizuji v páře cca 20 min. Musí se to hlídat. Teplota by neměla přesáhnout 70 stupňů, aby ořechy nežlukly. Takto zakonzervovaná jádra vydrží bez problémů i několik let.